„Kdybych proměnil všechny šance, tak mohlo být gólů dvakrát tolik,“ přiznal fotbalista, který v hostivařském klubu působí i jako člen výboru.

Milane, nasázel jste osm gólů. Dal jste jich někdy i víc?
V mistrovském utkání je to, co do počtu gólů, určitě rekord.

Poslední trefu jste dal v 65. minutě, nepřemýšlel jste o tom, že by vám jich tam padlo deset?
Upřímně, kdybych proměnil všechny šance, tak mohlo být gólů dvakrát tolik.

Vyhráli jste 15:1. Baví fotbalistu takový zápas? Snažíte se nasázet co nejvíce gólů nebo je to při takové kanonádě „nuda“?
Tušili jsme, že to bude utkání na jednu bránu. Soupeř založil nový tým, k prvním utkáním v sezoně se scházeli v neúplném počtu, někteří hráči nikdy nehráli velký fotbal a bylo to znát. Na druhou stranu klobouk dolů před hráči soupeře, že v sobě po každotýdenním výprasku deset a více gólů najdou chuť a energii jít do toho znovu, i když asi sami tuší, co je čeká.

Kapitán prvoligového Mělníka Jiří Vokoun.
Ve Spartě mám za úkol hrát víc zezadu, říká kanonýr Jiří Vokoun

Jaká je podle vás úroveň 3. třídy? Jsou tam veliké výkonnostní rozdíly, že?
Je to nejnižší soutěž. Někdo by řekl skutečný prales a z toho plynou tak velké výkonnostní rozdíly a divácky atraktivní brankové hody. Hrají zde nově vzniklé týmy s úplnými nováčky ve velkém fotbale, ale třeba také nově založené rezervy týmů z vyšší soutěže, kde je kvalita úplně jinde.

Jakému účelu slouží hostivařské céčko? Aby si zahráli i i starší, kteří už nechtějí hrát vyšší soutěže?
Založení céčka má dvě roviny. Jedna samozřejmě souvisí se staršími hráči, kteří už z různých důvodů – pracovních, rodinných či zdravotních – nemohou nebo nechtějí hrát vyšší soutěž, kde je nutný pravidelný trénink. Druhá rovina je spojená s mládeží a přechodem do světa fotbalu dospělých. V minulosti se nám stávalo, že hráči v tomto okamžiku skončili, třeba kvůli malému hernímu vytížení. Když jsme před začátkem sezóny řešili s novým trenérem B týmu kádr, tak jsme napočítali, že s nově příchozími dorostenci bude mít k dispozici zhruba 25 hráčů plus nevytížené hráče z A týmu. Do vývoje hráčů v mládeži investujeme prostředky a čas, a tak jsme si řekli, že založíme céčko, kde budou mít mladí možnost se dál rozvíjet a postupně se vyhrát po boku zkušenějších, kteří si udělají žízeň a fotbalem se budou všichni bavit. A nutno dodat, že se nám oba cíle zatím daří plnit.

Jste i člen výboru SK Hostivař. Jak se v současnosti daří vašemu klubu? Nemyslím tím výsledky na hřišti, ale jak si klub stojí? Jakou má mládežnickou základnu?
Díky pravidelným úspěšným náborům a dobré práci již s nejmenšími dětmi ve školičce, se nám postupně podařilo doplnit jednotlivé věkové kategorie a máme pokrytou celou věkovou strukturu od školičky až po starší dorost. Přípravky máme rozděleny po jednotlivých ročnících čtyři týmy v mladších žácích máme dva týmy, dále starší žáky, mladší i starší dorost. Dohromady to v současné době znamená 215 aktivních mládežnických hráčů v devíti týmech. Je na místě poděkovat všem mládežnickým trenérům a členům realizačních týmů za odváděnou práci a obětavost. A samozřejmě také všem ostatním, kteří náš klub podporují a přispívají na chod a fungování mládeže v SK Hostivař.

Martin Fenin a ředitel halvního partnera klubu, portálu JenPrace.cz Radovan Hypš
Teplice, Frankfurt, Slavia. Teď Fenin oblékne dres Řeporyjí