close Zaměstnanecká liga Deníku info Zdroj: Deník zoom_in

„Nejlépe jej můžu představit přirovnáním k současným nebo bývalým profi fotbalistům: vepředu budeme spoléhat na našeho agilního Milana Petrželu doplněného vždy skvěle postaveným Davidem Lafatou, v obraně máme silově vybavené typy a dobré hlavičkáře jako byl Tomáš Řepka a Petr Johana. V naší mezihře nemůže chybět špílmachr typu Pavla Horvátha a také plíce našeho týmu ala Tomáš Souček. Bránu pak bude jistit mrštný a neprůstřelný borec, asi jako Petr Pižanowski. A celou tuhle skládačku bude jistit náš defenzivní štít, klasický Lukáš Kalvach.

A teď již vážně :) Dali jsme dohromady partu super lidí, kteří jsou z různých oddělení z celé naší firmy: z IT, business intelligence, marketingu, financí, strategických projektů a samozřejmě i z provozu. Dohromady nás dostaly mimo jiné naše pravidelné sportovní aktivity, které v Rohlíku pořádáme. Mimo fotbalu chodíme společně běhat, hrát tenis, squash, beach volejbal ale i na laser game, paintball atd. – tedy díky aktivitám, které nás tmelí dohromady a utužují týmového ducha. Věřím, že náš týmový duch bude i tím naším pověstným „dvanáctým“ hráčem, který nám pomůže k úspěchu.“

Jaký byl zájem o účast v něm?

Zájem ze strany zaměstnanců byl velký, bylo proto velmi těžké vybrat pouze osm lidí a ostatní poslat lidově řečeno na lavičku. Klidně bychom poskládali i dva až tři týmy. Všichni už se na turnaj těšíme a doufáme, že si jej užijeme a při troše štěstí třeba i přivezeme nějakou medaili domů.

Kolik máte hráčů, kteří hrají fotbal? Na jaké úrovni?

Všichni jsme amatéři, někteří z nás mají mládežnickou i dospělou minulost v okresním a krajském fotbale. Já sám jsem již pověsil kopačky v aktivním fotbale na hřebík. Po práci si jednou týdně chodím právě s kolegy zakopat, ve zbytku týdne pak chodím běhat a snažím se trénovat na běžecké závody od Runczechu.

Sledujete „vesnický“ fotbal na webu či v Deníku?

Jako žáček jsem hrál na amatérské úrovni za TJ Slovan Spoje Plzeň a za Baník Tlučná, tak se občas podívám, jak se jim teď daří.

Viděli jste na webu zamestnaneckaliga.cz konkurenční týmy?

Sledovali jsme, kdo se přihlásil a už se těšíme na souboje s nimi.

Připravujete se nějak speciálně na zápasy?

Pokračujeme v našem klasickém tréninkovém modelu – prostě si po práci půjdeme zakopat, utužit partu a doladíme některé automatismy. A že jich máme :) Zápasy budou začínat za stavu 0:0, takže my věříme, že když půjdeme naší osvědčenou cestou, tak se může stát cokoliv.