„Smolný zápas. Byli jsme lepší a mohli se dostat do vedení. Místo toho přišel hloupý gól a bylo rozhodnuto,“ popisoval rozmrzele trenér Třeboradic Jiří Tesař po prohře 2:4 s Královicemi. Stále ještě úřadujícím přeborovým šampionům nepomohl ani terén hřiště v Čakovicích. „Hráli jsme tam, protože u nás probíhá rekonstrukce šaten. Čakovické hřiště není úplně nejlepší, ale na to se nebudeme vymlouvat,“ zdůraznil kouč.

Jeho svěřenci nahráli 26 bodů na podzim, ale pět porážek v řadě znamená propad do středu tabulky. Pobyt v něm je vzhledem k tomu, že sestupují čtyři týmy, nebezpečný. „Neexistuje nic jako klidný střed tabulky. Bude to ještě hodně náročné,“ doplnil Tesař.

Nejzajímavější bitva se odehrála na Újezdě, kde lídr tabulky hostil třetí Duklu Jižní Město. Žádné překvapení se ale nekonalo, domácí vyhráli hladce 3:0. „Podali jsme velmi dobrý výkon,“ těšilo trenéra Karla Jeřábka. Újezd má sedmibodový náskok a při jeho letošní formě ho berou soupeři jako předčasné šampiony. „Gratuluji soupeři k výhře a vítězství v přeboru,“ poznamenal trenér Dukly Josef Světlík. No, uvidíme. Ve hře je stále 30 bodů a zdarma je nebude chtít nikdo rozdávat.