V momentě, kdy byla přerušena a posléze také ukončena sezona, měl metropolitní přebor nečekaného, ale zaslouženého lídra. Po výborných výkonech byli na čele hráči B týmu Admiry. Ti tak nepůjdou do nového ročníku v roli dravého mládí, ale budou opět patřitk favoritům.

„Moc se těšíme. Nejen na návrat fotbalu, soutěže, ale také na lidi z ostatních mužstev a na sport jako takový,“ říká trenér Pavel Gregor. „Přípravu jsme měli velice náročnou, utkali jsme se se zajímavými soupeři z divize. Mužstvo se zdá být dobře připravené a bojíme se pouze zranění,“ dodává.

Po několika letech strávených v dresu Třeboradic se s aktivní kariérou během nucené přestávky rozloučil jeden z řady bývalých prvoligových hráčů v přeboru, Pavel Grznár. Jeho levačka tak už nebude postrachem všech brankářů.

„Když se opakovaně uzavřela soutěž, tak jsem si řekl, že skončím. Bydlím mimo Prahu, nějaký čas vás to stojí, roky člověk nezastaví,“ přiznal na jaře.

Co se týče nejzajímavějšího letního pražského přestupu, tak opět padne jméno Třeboradice. Tam totiž z Podolí přestoupil vyhlášený kanonýr Robert Jůzek.

„Celý život jsem tváří Podolí, jsem pravý Podolák. Tak mě berou i další kluby a asi by mě jen tak někdo nekontaktoval. Roli v tom hrál jeden z mých nejlepších kamarádů Petr Viktorin. S ním jsem se o řadě věcí bavil, věděl, jaká je situace a přišla nabídka z Třeboradic, která znamenala novou motivaci. Navíc v klubu skončil Petr Junek, takže hledali alternativu,“ vysvětluje Jůzek překvapivý přesun.

A také se děsí vzájemného souboje proti „jeho“ Podolí. „Teď se akorát v práci rozepisují služby, tak jsem se napsal, abych v termínu toho zápasu sloužil a nemusel řešit rivalitu. Když budu mít volno, milerád nastoupím. Ale když třeba dám gól, tak ho slavit nebudu. S vedením klubu jsme se rozešli v dobrém a myslím, že do klubu třeba v budoucnu nemám zavřené dveře. Podolí určitě přeju, ať se mu daří a udrží se v přeboru. Jen jsem teď prostě vyhodnotil, že bude lepší, když odejdu,“ dodal.

Přebor čeká další mimořádně vyrovnaná sezona. Na čelo tabulky je řada adeptů. Vzhledem k tomu, že sestupují čtyři celky z šestnácti, nikdo nic nemůže vypustit od prvního kola.

close Poslední červencový víkend je ve znamení startu nižších fotbalových soutěží. info Zdroj: Deník/Michal Káva zoom_in Poslední červencový víkend je ve znamení startu nižších fotbalových soutěží.