"Tempo vyhrálo, je za námi o šest bodů, ale Vyšehradu jsme zase odskočili. A když se podíváte, kolik je odehraných kol a co ještě zbývá, tak se každým týdnem zmenšuje možnost, že bychom o naše postavení přišli, kdy soupeři mohou manko dohnat. My si vlastně díky náskoku můžeme dovolit třeba nějaké klopýtnutí, Tempo ani Vyšehrad, pokud se na nás chtějí dotáhnout, už tuhle šanci nemají," řekl po utkání kouč Přední Kopaniny Daniel Vott.

"Měli jsme na Vyšehrad připravenou taktiku, že budeme hrát v bloku, čekat na brejky a pokusit se využít naše zbraně, což je rychlý přechod a proměňování šancí. Tohle nám také vyšlo do posledního záměru. Měli jsme snad osm, devět gólových šancí a u domácích si žádnou nevybavuji, jen závary. Pro Vyšehrad je tak výsledek 0:4 ještě milosrdný. Zaslouženě jsme vyhráli a odskočili na čele tabulky," dodal.

Že měl zápas jednoznačný průběh a zaslouženého vítěze potvrdil i vyšehradský trenér Jaroslav Klíma. "Gratuluji Kopanině k zaslouženému vítězství i podobě skóre, protože odpovídá průběhu utkání. Jeho vývoj zlomil v náš neprospěch nádherný druhý gól téměř z poloviny hřiště. Zaostávali jsme ve všech aspektech a máme na čem pracovat," poznamenal.

Po drobném výpadku se začalo v posledních zápasech zlepšovat Tempo. Po domácím vítězství 3:1 nad Duklou Jižní Město a prohře Vyšehradu, je druhé. "Kromě prvních 20 minut druhého poločasu to byla z naší strany fotbalová dieta. Chtěli jsme využít nabitého programu Dukly a být aktivní, což se nám v prvním poločase vůbec nedařilo a mohli jsme být vděční, že po pěkné akci Sedlyho vedeme 1:0. Po přestávce jsme tam měli několik dobrých situací, které skončily dvěma góly a tyčkou. Tím se zápas rozhodl. Doma to moc fotbalové krásy nepobírá, ale musíme si pro body chodit i bojovností a jsem rád, že jsme je urvali," řekl kouč Tempa Petr Vanko.

Stále se nedaří fotbalistům ABC Braník, kteří uzavírají tabulku. Tentokrát prohráli na hřišti B týmu Viktorie Žižkov 1:5. "Tentokrát jsme se zdaleka neprezentovali výkonem, jaký bych si představoval. Proto nemůžeme být spokojeni. Pravdou je, že nám soupeř ani víc nepovolil. Velké problémy nám dělal jeho pohyb v křídelních prostorech, a i běžecky nás jednoznačně předčil. Výsledek navíc ovlivnil rychle inkasovaný gól. V pěkném prostředí hlavního stadionu Žižkova jsme určitě chtěli předvést víc, než diváci viděli," postěžoval si kouč Braníku Petr Hejduk.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...