„Sešli jsme se v dobré sestavě, byli i bratři Jarolímové. První půle byla taková bojovná, rodily se šance na obou stranách. My jsme proměnili dvě, jedna hezká akce a pak po jejich chybě v obraně. Chvilku před koncem jsme zaspali a dostali na 2:1. Už jsme to ale dohráli na tři body,“ pochvaloval si trenér Josef Šimek.

Velká radost zavládla i na Žižkově, čekání na první vítězství bylo dlouhé. „Situace v tabulce a sestava, kterou jsme dali dohromady, tak byla povinnost doma vyhrát,“ vrátil se k nedělní bitvě trenér vítězů Miroslav Hlad.

Vítězství nad Hostivaří se ale nerodilo lehce. Už ve třetí minutě hosté vedli a když o chvíli později domácí srovnali, stačilo pár minut a hosté byli znovu o gól napřed.

„Říkal jsem si, lepší je dostat facku ve třetí minutě než v devadesáté. Věřil jsem, že s naším stupňujícím se tempem ty šance přijdou. V druhé půli jsme měli sedm šancí a žádnou nedotáhli. Prostě nepřišel zklidňující gól na 4:2 a bylo to pak zbytečně nervozní až do konce,“ dodal.

Jeho tým využil možnosti posílit se z A týmu. „Prohráli jsme skoro s druholigovým týmem, měli šest nebo sedm lidí. Já kluky musím pochválit za přístup, který předvedli. Minimálně v první půli jsme byli víc jak vyrovnaným soupeřem,“ řekl kouč Hostivaře Petr Procházka.

Z původně plánovaných osmi zápasů v pořadí šestého kola se jich odehrálo pouze pět. Duely Třeboradice Přední Kopanina, Admira B Kolovraty a Vyšehrad B Zličín byly kvůli koronavirové nákaze odloženy na 23. září. I tak ale stále platí, že Admira B je vedení a Přední Kopanina druhá. Byť ani jeden z těchto vedoucích celků nenastoupil.