Naopak Sparta B a Dukla jedou. Prvně jmenovaný tým doma rozstřílel Prostějov 4:0, druhý přivezl výhru 3:1 z Třince a společně vedou tabulku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Dukla v Třinci rychle vedla, ale domácí ještě do poločasu srovnali. Rozhodující úder si pak schovala na závěrečnou desetiminutovku, kdy dvakrát udeřila.

„Třinec měl po minulé domácí porážce velkou motivaci k tomu, aby tentokrát uspěl. Podle toho vypadala i první půle, kdy jsme sice dali gól, ale jinak se hra odehrávala v soupeřově režii,“ přiznal trenér Bohuslav Pilný.

„Druhý poločas jsme se uklidnili na míči a změnili rozehrávku, to nám pomohlo. Nakonec rozhodla produktivita na konci a potvrzovací třetí gól. Teď nás čeká Jihlava, kam pojedeme znovu s velkou pokorou,“ dodal.

Sparťanská rezerva ve dvou zápasech ještě neinkasovala. Prostějovští si sice dali dva ze čtyř gólů sami, ale to výkon Pražanů nijak nesnižuje, body zůstaly na Strahově naprosto zaslouženě.

„Pomohl nám první góla následná červená karta. Od tohoto momentu jsme dokázali herně, ale i výsledkově dominovat. Musím ocenit i našeho soupeře, který hrál s námi od začátku vyrovnanou partii a snažil se hrát kombinačně, což nám i vyhovovalo,“ těšilo sparťanského kouče Michala Horňáka.

Jak bylo řečeno, Dukla se Spartou B druholigovou tabulku vedou, Žižkov po včerejším nezdaru na první bod ještě stále čeká.Ve Varnsdorfu se už po pár minutách trefil Batioja, ale po půl hodině hry dostal červenou kartu Skopec a domácí vycítili šanci. Žižkováci bojovali, makali, to se jim nedalo upřít, ale čtvrtá minuta nastavení jim přinesla další hořkou prohru.

„Zápas jsme měli pod kontrolou a za stavu 1:0 měli obrovskou šanci, mohlo být rozhodnuto. Pak přišlo zase nesmyslné vyloučení… Přístup kluků ale musím ocenit, dřeli, šli na doraz,“ neskrýval rozčarování trenér David Oulehla, který do Žižkova přišel právě z Varnsdorfu.


Načítám tabulku ...