Žižkov potvrdil vzrůstající formu výhrou 3:0 ve Varnsdorfu, Dukla naopak trápení domácí porážkou 0:2 s Chrudimí a po překvapení sahal poslední Vyšehrad na hřišti Líšně, kde dvakrát vedl, ale nakonec padl 2:4.

„Postupnými kroky jsme se dostali do stavu, kdy na nás leží deka,“ přiznává kouč Dukly Roman Skuhravý. Jeho svěřenci čekají na vítězství už pět kol. „Snažíme se dělat všechno proto, abychom z toho kluky dostali, ale na hřišti je furt vidět velká nervozita a obavy,“ dodává.

O výhře Žižkova na severu Čech rozhodl rychlý nástup a už po jedenácti minutách hosté vedli dvoubrankovým rozdílem zásluhou tref Skopce se Sixtou. Krátce poté se trefil také nejlepší střelec soutěže Diviš a bylo prakticky rozhodnutou. Pražané se soustředili na poklidné bránění výsledku a útočili do otevřené obrany domácích. Ti se nakonec dočkali pouze čestného úspěchu.

Vyšehrad jel do brněnské Líšně s vizitkou posledního celku tabulky, který dal v osmi zápasech jediný gól. Hned po pěti minutách ale "Šemíci" ukázali, že střílet góly nezapomněli, když se prosadil Králíček. Domácí po přestávce srovnali, ale Králíček svou druhou trefou vrátil Pražanům vedení. Pak ale přišly dvě líšeňské penalty a na tento úder už nedokázali zareagovat.

Výsledky

Dukla – Chrudim 0:2 (0:1) 25. Kesner, 66. Mužík z penalty

Líšeň – Vyšehrad 4:2 (0:1) 62. Ševčík, 79. a 84. Málek obě z penalty, 92. Rolinek – 5. a 68. Králíček

Varnsdorf – Žižkov 1:3 (0:3) 68. Rudnytskyy - 8. Skopec, 11. Sixta, 26. Diviš

Další výsledky: Blansko – Hradec Králové 1:2 (0:0), Prostějov – Ústí nad Labem 0:1 (0:0), Třinec – Táborsko 2:0 (0:0), Vlašim – Jihlava 0:1 (0:0)