„Měl jsem tři nabídky, ta z Vyšehradu mě oslovila nejvíc, a proto jsem ji akceptoval. Mým cílem je, aby se mužstvo posunulo výš v tabulce,“ prohlásil sedmačtyřicetiletý kouč, jenž má za sebou i prvoligová angažmá ve třech působištích: na Žižkově, v Karviné a v Příbrami.

„Se sportovním ředitelem klubu jsme byli v kontaktu již v průběhu jarní části, když skončil trenér Roman Veselý. Je to druhá liga a Vyšehrad má zajímavý tým. Zůstávám v profesionální sféře, to je i pro mě důležité, protože trenérů bez práce je hodně,“ těší ho nová nabídka.

A důvod k radosti má také z toho, že bude opět působit v metropoli. „Pražský tým jsem vedl naposledy před osmi lety, tehdy to byla Viktoria Žižkov. Stále jsem někam cestoval a jezdil, tohle je pro mě po dlouhé době doma,“ přiznává.

K dispozici má zajímavý kádr. Na jedné straně zkušené hráče, na druhé dravé mladíky. „Řada hráčů z jarního kádru odešla a my chceme posílit v každé řadě v poli. Hráči, kteří jsou ochotni pracovat pro kolektiv, aby se kvalita ještě zvýšila. Tak, aby Vyšehrad mohl mít vyšší ambice a nehrál jen o záchranu. Chceme do horní poloviny tabulky,“ má jasno o ambicích týmu.

Chybět mu bude kanonýr Tomáš Čvančara, který během minulé sezony nastřílel 13 gólů a patřil mezi nejlepší kanonýry F:NL. Po sezoně se ale vrátil z hostování do Jablonce.

Vyšehrad čeká kus práce. Sílu na vzestup ale má.