Dukla měla fantastický nástup. Už ve druhé minutě zakončil pěknou kombinaci Šebrle a o deset minut později propálil Vaňáka Zeronik. Varnsdorfská obrana byla v jednom ohni a domácí podnikali jeden nebezpečný útok za druhým. Kozlovu střelu vyrazil z brankové čáry obránce, přečíslení tří na jednoho také zůstalo nevyužito, Moulis i Matějka svými střelami neuspěli, až ve 25. minutě přidal třetí trefu Barac.

Po půl hodině hry se dostal ke slovu také Varnsdorf a hned z první šance skóroval, když se prosadil Firbacher. To ale bylo v první půli ze strany hostů vše, domácí i nadále dominovali a těsně před poločasem přidali čtvrtý gól, podruhé se prosadil Šebrle.

| Video: Youtube

Za stavu 4:1 bylo o vítězi zdánlivě rozhodnuto, ale fanoušci nevěřili vlastním očím, co se to po změně stran dělo. Pražané polevili, což potrestal opět Firbacher. Hostům to nalilo čerstvou krev do žil, ale domácí zpozornili obranu. V první minutě nastavení pak mohl definitivně rozhodnout Červenka, ale míč si při přečíslení ukopl a vzápětí udeřilo na druhé straně, třetí gól Varnsdorfu vstřelil Dufek.

A málem bylo i srovnáno! Z poslední akce vypálil Kouřil a míč jen těsně minul branku. Trenér Dukly Petr Rada byl zralý na infarkt…

"Nakonec jsme rádi, že jsme vyhráli, když měl ještě Martin Kouřil v závěru šanci," kroutil hlavou asistent trenéra Dukly Petra Rady Jiří Vágner. "Celý první poločas jsme byli lepší, měli to pod kontrolou, dobře dostupovali hráče a nevyužili spoustu šancí. Do druhého jsme vstoupili špatně, už párkrát se nám to vymstilo. Je dobře, že jsme to dotáhli do vítězného konce, ale ty nástupy do druhé půle s náskokem musí od nás být lepší a musíme si to ohlídat," dodal.

Dukla Praha - FK Varnsdorf 4:3 (4:1)

Branky: 2. a 40. Šebrle, 12. Zeronik, 25. Barac - 31. a 61. Firbacher, 90.+2 Dufek. Rozhodčí: Zaoral - Hurych, Dobrovolný. ŽK: 16. Šebrle, 65. Moulis, 71. Kozel, 90.+4 Šťovíček - 28. Zálešák, 32. Michal, 72. Ambler. Diváků: 746.

Dukla: Šťovíček – Ullman, Hašek, Peterka, Ludvíček – Kozel (90+3. Jeřábek), Barac – Moulis (67. Douděra), Matějka (80. Škoda), Šebrle (80. M. Červenka) – Zeronik (67. Špatenka).

Varnsdorf: Vaňák – Kouřil, Kubista, Švanda – Ambler, Kříž, Michal (87. Penc), Zálešák (46. Osaghae), Gembický (46. Omon) – Stránský (65. Dufek), Firbacher (77. Plachý).