Na obou mužstvech byla znát nerozehranost, často kazila ve finální fázi a šancí bylo poskrovnu. První gól padl až na konci úvodní půle, kdy parádní ranou skóroval Vydra.

Také ve druhé půli chvíli trvalo novým hráčům na obou stranách než se rozehráli. Druhou branku Plzně dal po závaru ve vápně Šulc. Ten se dostal na trávník už v 38. minutě, kdy střídal odstoupivšího Sýkoru.

„Zápas trochu pokazil předčasný konec Honzy Sýkory. Má zraněné koleno, ale podrobnější informace zatím nemáme. Ukáže se až po vyšetření. Ale jinak jsme s prvním týdnem přípravy spokojení, udělali jsme spoustu práce a zakončili jsme ho vítězným utkáním,“ řekl asistent trenéra Viktorie Plzeň Marek Bakoš.

Zhruba pětistovce fanoušků se předvedly tři plzeňské posily Červ, Valenta a Souaré a Tamm, který je ve Viktorii zatím na zkoušku. „Na základě jednoho poločasu je těžké něco hodnotit. Je ještě brzy hovořit o to, jaké s nimi máme plány. Nějaké záměry máme, ale uvidíme podle vývoje zimní přípravy. Noví kluci absolvovali dobrý týden, zařazují se do kádru a seznamují se s kabinou. Věřím, že pokud budou na hřišti, tak týmu pomohou,“ prohlásil Bakoš.

Zatímco v první půli trenéři vsadili na rozestavení 3-4-3, v tom druhém 3-5-2. „Chceme být nebezpeční, mít hodně hráčů nahoře i dole, abychom uměli řešit ofenzivní nebo defenzivní situace. V posledním soutěžním zápase jsme hráli se třemi útočníky a bylo to zajímavé a dobré. Budeme pilovat různé varianty rozestavení, abychom byli efektivní a pro soupeře méně čitelní,“ vysvětlil asistent trenéra Koubka.

"Škoda gólu minutu před koncem poločasu, mohlo to vypadat lépe, ale pro nás je to zkušenost, zápas s takovým soupeřem," pochvaloval si žižkovský stoper Josef Divíšek. Tato zimní posila Viktoriánů nastoupil s kapitánskou páskou.

Plzeň – Žižkov 2:0 (1:0)

Branky: 43. Vydra, 68. Šulc. ŽK: Souaré (Plzeň). Diváci: 512.

Plzeň: 1. poločas: Jedlička – Hranáč, Paluska, Jemelka – Sýkora (38. Šulc), Červ, Kalvach, Cadu – Mosquera, Kliment, Vydra. 2. poločas: Jedlička – Hejda, Dweh, Holík – Kopic, Traoré, Souaré, Bucha, Valenta – Šulc, Tamm.

Žižkov: Čtvrtečka - Řezáč, Tregler, Divíšek, Bárta - Hönig, Sixta, Edrees - Ret F., Kovinič, Sekir. 2. poločas: Kotek - Kozojed, Richter, Hanč, Klusák - Štrombach, Petrák, Rosa - Žežulka, Toula, Kuchař.