„Areál je krásný. Nejen hřiště, ale i sportovní hala. Zázemí je opravdu perfektní. Soupeři můžeme jenom závidět, s tréninkovými možnostmi jsme na tom hůř než Strání,“ přiznává kouč Pražanů Marek Nikl.

Legenda bundesligového Norimberku po konci v Českých Budějovicích převzal v lednu druholigový Žižkov. Tým v předstihu zachránil v soutěži, nyní ho chystá na další ročník.

Necid a spol. na konci přípravy vyrazili ladit formu na východ Moravy. Na Slovácko dorazili vlakem. Ze Starého Města se autobusem přesunuli do Uherského Brodu, kde bydlí na Lapači.

Trénují v sousední Nivnici, na závěr kempu vyzvou v generálce na Chance Národní ligu Slovácko.

Ve středu si odskočili do Strání. Na půdě nováčka MSFL potvrdili roli favorita a bez větších problémů zvítězili přesvědčivě 4:0. Za hosty dvakrát skóroval Toula, po jedné brance přidali obránce Divíšek a mladík Petrák.

„Jsem spokojený. Vyhráli jsme a k tomu nedostali gól, což je pozitivní,“ usmíval se Nikl.

„Kondičně jsme jinde než soupeř, který začal přípravu teprve v pondělí, což bylo znát. Možná jsme se na začátku malinko přizpůsobili tempu domácích, i přes dopolední ostřejší trénink jsme se ale postupně rozběhali. Jenom škoda, že jsme nebyli tolik kvalitní v zakončení, mohli jsme přidat více branek,“ ví dobře.

Gól Gembického neplatil kvůli ofsajdu, další šance Žižkovští zazdili. I tak ale dokráčeli v obrovském vedru k pohodovému triumfu.

V sobotu je čeká daleko těžší protivník. Pražané se postaví Slovácku, pro oba týmy půjde o poslední přípravný zápas. Utkání na Městském stadionu Miroslava Valenty začíná v sedmnáct hodin.