Nejpříjemnější ti, kteří hájí barvy Dukly. Svěřenci trenéra Romana Skuhravého se vezou na vítězné vlně už čtyřzápasové. Nezaváhali ani ve Vítkovicích, kde vstřelili tři branky a ani jedinou neinkasovali.

„Na zápas jsme se moc těšili. Ve F:NL si jen málokdy zahrajete na tak pěkném stadionu a proti tak kvalitnímu soupeři,“ líčil kouč, jenž byl spokojený s výkonem do 70. minuty. „Byli jsme trpěliví. Čekali jsme na šance a ty dokázali proměňovat. Pak jsme polevili v koncentraci,“ shrnul podstatné v té chvíli trenér prvního týmu tabulky.

Na čele se ale hráči z Julisky vyhřívali jedinou noc, než si své kopačky nazuli fotbalisté Pardubic. „To teď není podstatné, důležité jsou pro nás tři body,“ zdůraznil Skuhravý.

Favorité se třásli. Veselý cítil zklamání

Borci z Vyšehradu, kteří bojují o záchranu, potřebují úspěchy jako sůl. Vítaným impulzem by mohla být remíza 1:1 s Jihlavou, přestože ji trenér Roman Veselý vnímal jako ztrátu. „Moje pocity jsou rozporuplné: bodovali jsme s téměř ligovým mužstvem, ale mohlo to být lepší,“ řekl.

Jeho svěřenci totiž nad favority vedli od 47. minuty. A zdálo se, že nezůstane u jediné branky. „Škoda. Vůbec jsme je nepouštěli k dominantní hře, kterou se prezentovali v předešlých zápasech,“ všiml si Veselý a doplnil: „Musíme být pokorní a výsledek vzít.“

Neproměněná penalta a Kroupova hlava

Největší zklamání musejí cítit na Žižkově. Viktoriáni v Prostějově měli pomýšlet na body. Hanáci ale dokázali po měsíční pauze zvítězit (2:1). „Utkání jsme si prohráli sami. Nedokázali jsme totiž proměnit šance, které jsme si vytvořili,“ uvedl dosti sklesle trenér týmu ze středu tabulky Zdeněk Hašek.

Nejpádnější důkaz jeho slov se dá najít v závěru první půle, kdy se Jakub Urbanec postavil k exekuci pokutového kopu. Nechal však vyniknout pouze gólmana Miloslava Brédu. Vyrovnání se tak nekonalo. A když konečně přišlo, dokázali na něj domácí odpovědět.

„Po třech špatně vyřešených loženkách nám udělil Karel Kroupa lekci z produktivity,“ vzpomenul Hašek výstavní hlavičku z 84. minuty, v ní nejvyšší soutěží ostřílený matador rozhodl o osudu střetnutí.