Vilotić se ve Vlašimi sešel po půl roce i se spoluhráčem z defenzivy, se kterým se moc dobře zná ze společného angažmá v Příbrami. Po půl roce opět spojil síly s Denisem Halinským. Oba jsou pod horou Blaník na hostování. Srba uvolnili na celé jaro Bohemians, jeho kolegu v obraně zase Slavia.

Do Vlašimi jste měl už jednou namířeno. Místo v létě jste ale přišel až nyní. Proč teď?
Mluvilo se o tom už po konci minulého jara, že bych šel do Vlašimi. Pak jsme se ale domluvili s Bohemians, abych tam ještě zůstal. Jakmile jsem ale viděl, že nebudu mít minutáž, tak jsem se rozhodl, že chci jít někam hrát.

Jednání proběhlo v pohodě?
Mluvil jsem jak s Vlašimí, tak s trenérem, abychom našli společnou řeč a pomohli si navzájem.

Ve Vlašimi jste zatím krátce. Jaké jsou vaše dosavadní dojmy?
Jsem tady zatím tři týdny, nicméně na Vlašim mám jenom pozitivní slova.

Objevil jste se na hřišti v zápase s Živanicemi, posledně se Žižkovem na 65 minut. Naznačil vám trenér Hyský, že s vámi počítá do základní sestavy?
Bavili jsme se spolu až na soustředění v Nymburku a řeč byla o tom, že budu bojovat o místo a minutáž dostanu. Proto mě Vlašim chtěla a kvůli tomu jsem do ní šel.

Trenér Martin Hyský přivítal ve Vlašimi tři nové hráče.
Vlašim posílila cizinecká kavalérie. Dorazil Brazilec a dva Afričani

Vlašim se na podzim trápila a dlouho byla poslední. S jakým očekáváním do toho angažmá jdete?
Kamkoliv jdu, tak jedině s těmi největšími. Věřím, že budeme vyhrávat, hned na začátku jara bodovat a dostaneme se nahoru.

Je pro vás psychicky náročné, že jste loni byl v Příbrami, která hrála dole zatímco Vlašim nahoře, a teď je tomu přesně naopak, nicméně pro vás situace podobná?
Jednoznačně je to těžké pro hlavu. Když ale chceme uspět, tak si musíme podobnými situacemi projít a myslím, že mi to dá ještě víc zkušeností. Vím, co mě čeká a jsem na to připravený. Věřím tomu, že se z toho dostaneme.

Jak velké je pro vás plus, že jste se v obraně setkal se spoluhráčem z Příbrami Denisem Halinským?
My jsme navíc velcí kamarádi, kteří spolu vychází i mimo hřiště. Hodně nám to pomůže, jak mezi námi oběma, tak i týmu. Věřím, že budeme, co nejvíc vyhrávat.

Vlašim v nymburské plískanici přetlačila Žižkov
Video, foto: Nymburskou plískanici ovládla Vlašim, těsně přetlačila Žižkov

Máte spolu za sebou dva přípravné zápasy. Vybavila se vám spolupráce z Příbrami?
Spolupráce mezi námi na hřišti je vidět, což je důležité jak pro mě, tak i pro Denise, což by nám mohlo pomoct.

Příprava se blíží ke konci. Soustředění jste završili utkáním s Žižkovem. Jak se hrálo po dlouhé době na přírodní trávě?
První poločas jsme odehráli dobře do ofenzivy, pak jsme dostali smolný gól a penalta byla za mě zbytečná. Byli jsme nebezpeční, teď si to hlavně přenést do ligy.

Porazili jste tým, který je papírově složen na druhou ligu. Jedná se o obraz k lepšímu a k tomu ještě chytit úvodní jarní kola, abyste se chytili?
Přesně tak. Výhra je důležitá pro sebevědomí, že vyhráváme přípravné zápasy. Teď si ho přenést ještě do ligy. Samozřejmě se jedná o něco jiného. Když ale půjdeme touto cestou, tak už problémy mít nebudeme.