V aukci je možné získat jednu ze čtrnácti pásek, s nimiž kapitáni týmů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nastoupili do 30. kola sezóny 2022/23 hraného 28. května 2023. Po utkání byly všechny jednotlivými hráči podepsány.

Dražitelé tak mají šanci získat pásku kapitána vítězů F:NL sezony 2022/23 Lukáše Budínského z Karviné, legendy Slavie Jana Bořila, který se představil v dresu B týmu, zkušeného Michala Vepřeka ze Sigmy Olomouc B, kanonýra Příbrami Tomáše Wágner a mnohé další.

Unikátnost pásek je vedle toho, že jsou hrané a podepsané, také v designu, který vznikl při příležitosti oslav jubilejní třicáté sezóny samostatné české ligy. Aukce již odstartovala na webu sportovniaukce.cz a celý výtěžek půjde na konto nadačního fondu LFA Zelený život, jehož cílem je podpora dětí, kterým brání ve splnění sportovního snu nedostatek financí.

„CSR projekty mají významnou roli v celém českém fotbale a LFA chce v tomto směru jít příkladem. Nadační fond LFA Zelený život za poslední období podpořil přes dvacet malých fotbalistů a fotbalistek celkovou částkou přesahující dvě stě tisíc korun a věřím, že výtěžek z probíhající aukce nám pomůže podpořit další z nich,“ prohlásil Daniel Hajný, obchodní a marketingový ředitel LFA, který současně zastává roli ve správní radě NF Zelený život.

Podobnou dražbu zorganizovala Ligová fotbalová asociace i na konci sezony 2022/23, kdy fanoušci měli možnost získat jednu z šestnácti speciálních pásek kapitánů týmů FORTUNA:LIGY. V rámci této akce se podařilo vybrat přes 34 tisíc korun, které následně šly na konto NF Zelený život.

„Částka, kterou se nám podařilo v první dražbě získat, nám udělala velkou radost a pomohla nám podpořit několik dětí. Věřím, že i aukce unikátních kapitánských pásek F:NL fanoušky zaujme a využijí možnost získat cennou memorabilii a zároveň podpořit dobrou věc,“ dodal Daniel Hajný k aukci, která končí 31. července ve 20:00.

Ligová fotbalová asociace skrze svůj nadační fond v minulosti vedle více než dvaceti malých fotbalistů a fotbalistek podpořila také děti uprchlických rodin z Ukrajiny a další organizace.

Charitativní program Zelený život založila Ligová fotbalová asociace ve spolupráci se svými partnery a českými profesionálními kluby již v roce 2015 a je inspirovaný Modrým životem z knížek Jaroslava Foglara.

Byl zřízen se záměrem účinné podpory mladých fotbalistů a fotbalistek ve věku 5-15 let, kteří vyrůstají ve ztížených sociálních a ekonomických podmínkách. Sport ani fotbal není výsadou bohatých a cílem nadačního fondu Zelený život je umožnit sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek peněz.

Odkaz na aukci zde.

Více o nadačním fondu LFA Zelený život zde.