„Nebyl jsem ten, kdo by po dobrém začátku lítal v oblacích. Stejně jako teď nebudu tím, kdo by začal panikařit. Klukům v kabině jsem říkal, že musíme rozlišit dílčí porážku od prohrané bitvy,“ uklidňuje pesimisty trenér Dukly Bohuslav Pilný.

Jeho svěřenci do reprezentační přestávky vedli tabulku a v šesti zápasech nepoznali hořkost porážky, po repre pauze ale už čtyři zápasy čekají na vítězný pokřik. Prostějov rozhodl o výsledku už v sedmé minutě, kdy se prosadil Urbanec. Na jeho trefu už nenavázal nikdo.

„Je před námi ještě dvacet kol a my uděláme všechno proto, abychom se co nejdříve vrátili na vítěznou vlnu,“ dodal Pilný.

Rezerva Sparty jela do Brna pokusit se přerušit šestizápasovou šňůru Zbrojovky bez porážky. Byli blízko alespoň k bodu, ale nakonec odjížděli domů s prázdnou.

„Z naší strany to byl zápas o dvou diametrálně odlišných poločasech. Bohužel, po našem vyrovnání jsme neměli dostat gól hned po rozehrávce,“ hodnotil trenér Pražanů Michal Horňák.

Narazil na fakt, že když jeho svěřenci dokázali krátce po změně stran srovnat, okamžitě inkasovali rozhodující gól.

10. kolo, páteční zápasy

Dukla – Prostějov 0:1 (0:1)

Branka: 7. Urbanec. Rozhodčí: Křepský – Mikeska, Dresler. ŽK: Fábry, Kozma, Ruml, Peterka, Rada, Adediran, Doumbia – Omale, Zapletal, Žák. Dukla: Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml (77. Kovernikov) – Peterka, Kozma (77. Kozel) – Buchvaldek, Šebrle (65. Doumbia), Faleye (77. Pázler) – Fábry (34. Adediran).

Brno – Sparta B 2:1 (1:0)

Branky: 12. Přichystal, 48. Přichystal – 47. Sejk. Rozhodčí: Batík – Kotík, Melichar. ŽK: Řezníček – Vácha, Šimáček. Sparta: Kotek – Gelašvili, Piško, Vitík – Gabriel, Jonáš, Vácha (68. Šimáček), Pudhorocký (85. Schánělec), Ryneš (80. Dudl) – Kozák, Sejk.

Další výsledek: Jihlava – Táborsko 3:1 (2:0).

Víkendové zápasy, sobota: 10.15 Vyškov – Ústí nad Labem, Třinec – Žižkov, Chrudim – Varnsdorf, 18.00 Opava – Líšeň. Neděle: Vlašim – Příbram.