Na hřišti bylo znát, že se potkaly týmy, které zažily mizerný start do sezony. První poločas nabídl velkou šeď na obou stranách a s přibývajícím časem bylo čím dál tím zřejmější, že kdo otevře skóre utkání vyhraje. Stalo se tak na straně Dukly. „Bohužel jsme ho dostali zas my, kdybychom ho ale dali my, tak by zápas vypadal jinak,“ smutnil útočník Vlašimi Adam Toula.

Klíčový a kontroverzní okamžik nastal v 65. minutě. Na první pohled se zdálo, že fauloval domácí hráč Kim, nicméně rozhodčí Petřík odpískal faul Vaisovi a tak domácí měli k dispozici penaltu. „Taky jsem nejdřív myslel, že Jonáš hrál míč a byl faul na nás. Pak rozhodčí odpískal penaltu proti nám,“ komentoval rozhodující okamžik útočník Adam Toula. „Nebudu se bavit, jestli byla-nebyla. Šli tam oba dva naplno. Obránce možná trochu nešikovně a Kim toho využil, on je v tomhle silný, že jde přes hráče a ve vápně musí být v tomhle soupeř obezřetnější,“ řekl na druhé straně asistent trenéra Jiří Vágner.

Druhý zásah Pražanů obstaral opět Matějka, který využil spoluhráče akce po pravé straně a na hranici malého vápna bez problémů navýšil skóre. Okolo něj byli tři obránci Vlašimi a brankář Vágner, nicméně ho nechali trestuhodně volného a draze za to zaplatili.

„Soupeř byl nepříjemný, aktivní. Šedesát minut se hrál vyrovnaný zápas. Nám pomohl gól, i když byl z penalty, tak nás nastartoval. Pak jsme utkání dohráli tak, jak jsme měli hrát od začátku,“ mínil Vágner. „Chtěli jsme navázat na zápas s Prostějovem, bohužel se nám to nepovedlo. Ve hře jsme měli trošku převahu nad Duklou, ale chyběla nám předfinální a finální fáze. Nedokázali jsme dát gól ani si vytvořit pořádnou šanci, takže jsme prohráli,“ konstatoval Toula.

Šokovaní hosté už nedokázali zareagovat a tak v osmém kole prohráli posedmé. Na kontě mají tři body a nadále zůstávají poslední. Propast mezi nimi a nejbližšími týmy zůstává nadále čtyřbodová mezera. „Dobře otáčeli hru. První poločas dobře hráli zezadu a měli tam pár nepříjemných křížů za nás. Naštěstí si myslím, že nás Šťovka (brankář Jan Šťovíček) podržel, ale žádnou stoprocentní šanci neměli. Určitě se dostanou ze spodních pater výš,“ řekl na adresu Vlašimi Vágner.

Dukla Praha – Vlašim 2:0 (0:0)

Branky: 66. (p) a 78. Matějka. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Petřík – Kotalík, Černoevič. Diváci: 495.

Dukla Praha: Šťovíček – Peterka, Piroch, V. Svoboda, Ullman – Adediran (64. Kim), Havelka (73. Barac), Uhlíř, Kozel (84. Moulis), Šebrle (64. Buchvaldek) – Matějka (84. Huf).

Vlašim: Vágner – Hošek (81. Heppner), Kulhánek, Lehoczki, Halinský – Smejkal (64. Vais), Rigo, Zinhasović (64. Solomon), Suchan, Horský (81. Ugwu) – A. Svoboda (64. Toula).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...