Na Julisce se přes léto udály velké změny. Pád logicky zamíchal s kádrem. Z Dukly odešli zkušení hráči Ján Ďurica, Jan Holenda, Marek Hanousek či Jakub Podaný. „Došlo k radikální změně věkové struktury kádru. Čeká nás úplně jiná soutěž. Zatím máme problémy se souboji a druhá liga je především o nich. Celá řada týmů s tím měla po sestupu velké problémy,“ zdůraznil trenér Roman Skuhravý.

Reorganizace proběhla i v managementu. Novým sportovním ředitelem se stal Pavel Vandas, který má za sebou krušných pár týdnů. „Přál bych si, aby přestávka trvala aspoň půl roku, abychom z Dukly udělali profesionální klub,“ prohlásil.

Druhý liga začíná.Zdroj: Deník

Kdy vyrazit na derby?
3. srpna: Dukla - Žižkov
24. srpna: Vyšehrad - Dukla
6. října: Žižkov - Vyšehrad
7. března: Žižkov - Dukla
4. dubna: Dukla - Vyšehrad
29. dubna: Vyšehrad - Žižkov

Předsezonní mety tak i kvůli velké proměně Dukla nevyhlašuje. „Sice jsme omladili kádr, ale osa zůstala. Z tohoto pohledu to vypadá, že bychom na špici hrát měli. Pokud se vyskytne příležitost, rádi bychom ji využili. Nenastavili jsme si však návrat jako cíl,“ vysvětlil Vandas.

Další dva pražské kluby by měly mít opačné starosti. Jejich umístění v horní polovině tabulky by bylo překvapením.

Vyšehrad se chce udržet

Viktoria Žižkov se naposledy zachránila v posledním kole, i proto jen těžko bude okupovat nejvyšší pozice. „Se skladbou hráčů jsem spokojen. Vedení udělalo maximum. Nejvíc mě trápí krátký čas na přípravu,“ uvedl trenér Zdeněk Hašek.

Na Vyšehradě, stejně jako na Dukle, se muselo s kádrem hodně pracovat, v tomto případě kvůli postupu. „Přechod z výkonnostního fotbalu do profesionálního znamená velký skok. Já ale věřím, že se staneme stálým účastníkem druhé ligy,“ doplnil kouč Roman Veselý.