Asi nejlegendárnějším se stal Radův výstup z roku 2017, kdy vedl pražskou Spartu. Na pozápasové tiskové konferencí se tehdy Rada pustil do jednoho z přítomných novinářů za to, že o něm napsal, že je trenérem z pravěku. Jeho hláška o třech žonglech od té doby ve fotbalovém prostředí doslova zlidověla.

Další výbuch emocí pak zkušený kouč předvedl na lavičce Jablonce. Když jeho tým hrál v Ďolíčku proti Pardubicím, nelíbilo se mu chování jednoho z fanoušků na tribuně. „Pojď dolů! Já ti ji nakouřím, že se pose…!“ hulákal tehdy Rada směrem k fanouškovi, což zachytila kamera i mikrofony.

Někdejší reprezentační obránce ale dává najevo nespoutané emoce i vůči svým hráčům a protějškům na lavičkách ostatních týmů. Nejednou své svěřence ostře zkritizoval a pustil se i do slovních přestřelek s dalšími trenéry.

Rozruch kvůli cikánovi

A uklidnění nepřichází u Rady ani s přibývajícím věkem, spíš naopak. Pomyslnou třešničkou na dortu jeho početných eskapád jsou rasistické urážky, kterých se dopustil letos na jaře během zápasu proti Zbrojovce Brno. Disciplinární komisi chvíli trvalo, než se rozhoupala, nakonec ale Radovi napařila rekordní osmiměsíční flastr a pokutu 80 tisíc korun.

„Jestli je to komplot, nebo za tím někdo stojí, nevím. Za tohle osm měsíců? To nechápu,“ rozčiloval se trenér, podle kterého výraz „ty zoufalej cikáne“ na adresu brněnského kouče Tomáše Polácha není rasismus. Proti trestu se chce odvolat.