Domácí hráli, hosté skórovali. Tak by se dal trefně shrnout průběh utkání. Žižkov se dostal do několika zajímavých příležitostí, jenže žádná z nich neskončila v síti. „Šance si vytvoříme, ale neproměníme je. Spíš mě však mrzí, že jsme dostali hodně gólů, i když jsme na to kluky upozorňovali,“ prohlásil po premiéře na lavičce trenér Sazima.

Po bezbrankové první půli přišla v úvodu druhé vedoucí trefa Třince. „Není normální, že víceméně vždy ve druhém poločase Viktorka brzy inkasuje. To už není náhoda. Od toho se pak odvíjí situace na hřišti do konce utkání,“ nelíbilo se kouči.

Jak se tohoto zlozvyku zbavit? „Budeme muset zapracovat na tom, aby si kluci uvědomili, že musí hrát naplno devadesát minut. Kluci pak měli vůli něco s výsledkem udělat, ale je třeba být koncentrovaný po celou dobu,“ uvedl Sazima.

Málo času na změny

Dvaačtyřicetiletý kouč převzal mužstvo po Mikolandovi na začátku týdne. Na přípravu před důležitým zápasem tedy moc prostoru neměl. „Během tří dnů tréninku můžete změnit pár základních taktických prvků a kluky nabudit. Zázrak za takovou dobu neuděláte. Tak fotbal nefunguje,“ řekl.

Umístění na samotném chvostu druhé ligy samozřejmě pohodě také příliš nepřidá. „Na hráče doléhá, že se jim nedařilo. Kdybychom proti Třinci dali první gól, z kluků by to spadlo a vše mohlo být jinak,“ mrzelo Sazimu. Nový kouč věří v obrat. „Umístění v tabulce je alarmující, ale není neřešitelné. Je třeba v posledních dvou podzimních kolech uhrát nějaké body,“ dodal.