"K tomu hlavně nemělo dojít, měli jsme přidat druhý gól a byl klid," kroutil hlavou trenér Dukly Bohuslav Pilný.

Derby by spíše slušela remíza. První poločas hráli lépe hosté, ten druhý domácí.

"První půli jsme odehráli lépe, ale měli jsme zvládnout lépe naše šance," mínil kouč žižkovského týmu David Oulehla.

Badmintonový trenér SK Prosek Praha Tomáš Krajča.
Trenér Krajča vyzývá k návratu do hal. Badminton hraje s dětmi na střeše

Pilný poslal po necelé hodině hry na hřiště hned tři nové tváře a jeho týmu to prospělo. "Střídání to zkvalitnilo a byli jsme čím dál tím nebezpečnější, náš tlak pak vyvrcholil penaltou. Bohužel se náš dobrý výkon nesešel s výsledkem, ale takový fotbal je," dodal.

Všechno směřovalo k tomu, že body zůstanou na Julisce. Ve druhé minutě nastavení ale hosté kopali roh, Rada se přes houštinu bránících hráčů nedostal k důraznému vyražení míče a Richter jej dorazil do sítě.

Hostům to hodně pomohlo a hned vzápětí Rada musel vytáhnout perfektní zákrok proti tvrdé střele, kterou na něj vyslal Batioja. Tohle varování si hráči Dukla nevzali k srdci a v posledních vteřinách zápasu, po dalším rohu, se do odraženého míče opřel opět Richter a za jeho ránou se Rada jen bezmocně ohlédl.

Jiří Prskavec
Jiří Prskavec před startem na ME: Po rodině se mi stýská. Patří to k tomu

"Jsem za kluky šťastný, za jejich přístup a takovou otočku v závěru. V takových chvílích je důležité ukázat koule a jít na hranu. Jsem rád, že jdeme nahoru, chceme v tabulce určitě skončit výš," těšilo Oulehlu.

Dukla Praha - Viktoria Žižkov 1:2 (0:0)
Branky: 78. Faleye z pen. – 90+2. Richter, 90+6. Richter. Rozhodčí: Denev – Váňa, Matoušek. ŽK: Faleye, Peterka – Sixta, Batioja, Pudil, Žežulka.
Dukla: Rada – Souček, Piroch, Kovernikov, Chlumecký – Peterka, Krunert (89. Fišl), Kozel (56. Doumbia), Bin (56. Šebrle) – Faleye (80. Hadaščok), Buchvaldek (56. Fábry).
Žižkov: Švenger – Řezáč, Pudil, Žežulka, Muleme – Sixta (69. Urbanec), Súkenník (62. Diviš) – Nabijev (62. Petrlák), Batioja, Auer (69. Richter) – Mashike (90. Hušek).

Viktoria Plzeň - Slavia
Jak být ještě lepší? Slavia řeší posily z ciziny, Hané i Sparty