"Chyběl někdo, kdo by dal dvanáct patnáct gólů. Honza jich dal ve druhé lize i přes dvacet, zná Duklu, zná trenéra, bude mít důvěru. Druhá liga je jeho soutěž, ve které umí, takže doufáme, že to všechno klapne a bude u nás střílet branky. S Márou Fábrym, od kterého čekáme letos také větší příspěvek, mohou být zajímavou dvojicí,“ řekl sportovní ředitel Dukly Jan Staněk. „Velký podíl na tom, že tento přestup dopadl, má Honzův agent Harry Schiestl, bez jehož přispění a úsilí by se tento přestup nestal. Honzu přivádí do Dukly už podruhé,“ dodal Staněk.

„K Dukle mám velký vztah. V přestupu sehrálo velkou roli, že už jsem tady působil. Těším se na další výzvy. Chceme hrát co nejvýš, na špičce tabulky. Musíme poctivě pracovat na každém tréninku a úspěchy přijdou, tomu věřím. Snad k tomu přispěju i já. Pár gólů ve druhé lize už jsem dal, tak byl bych rád, kdyby to pokračovalo," poznamenal útočník, který hrál také za Slavii, Hradec Králové nebo Liberec.

Fotbalisté Dukly o víkendu sehráli první přípravné utkání, když nastoupili proti nováčkům FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, béčku Sparty. Po gólech Faleye a Konana vyhráli 2:0.

„Zápas byl pro všechny náročný vzhledem k vysokým teplotám. Bylo to na nás znát, hlavně v úvodu nám chvíli trvalo, než jsme se rozhýbali. Líbila se mi první část druhé půle, nejsem naopak spokojený se závěrem zápasu. Tam jsme měli přidat další gól a nestrachovat se o to, že můžeme nějaký dostat. Trápilo nás to v loňské sezoně, kdy jsme měli problém některé zápasy dotáhnout. Proto chci, abychom na tom pracovali už teď v přípravě. Vítězství se samozřejmě počítá a jsme za něj rádi. Vytížili jsme všechny hráče a budeme makat dál, abychom se zlepšovali," řekl trenér Dukly Bohuslav Pilný.