Když přišel mezi novináře, zářil. Mise, kvůli které ho majitel Dukly Petr Paukner na Julisku angažoval, se podařila dotáhnout do zdárného konce!

"Hrál jsem v Dukle celou kariéru a odvedl zde poctivých deset let. Dukla mě dostala do reprezentace, proto mě těší, že jsem jí nějakým procentem vrátil to, co dala ona mně," povídal.

Když přišel před dvěma lety na Julisku, úkol zněl jasně - vrátit Duklu zpět do nejvyšší soutěže.

"Chtěli jsme postoupit už loni. Druhou ligu jsem neznal, byla pro mě neznámá. I hráči si museli zvyknout na mě," vrací se na začátek svého angažmá. "V první řadě musíme poděkovat všichni majiteli klubu panu Pauknerovi. Postup patří hlavně jemu. Bez něj by měla Dukla problémy. Můžu před ním jenom smeknout," nešetřil slovy chvály na adresu klubového šéfa.

FNL 28. kolo: Dukla - Prostějov 3:2 a postup Dukly do ligy! | Video: Deník/Michal Káva

Pětašedesátiletý Petr Rada má za sebou bohatou trenérskou kariéru a v české lize má nejvíce odkoučovaných zápasů. Vedl například Jablonec, Plzeň, Liberec, Teplice, Slavii i Spartu, také český národní tým. Jestli si ale připíše starty i v roli hlavního kouče prvoligové Dukly, ještě není jisté.

"Neumím říct, jaká bude moje budoucnost. Musím si sednout s majitelem. Převládá u mě trochu zklamanost. Z toho, co se kolem mě poslední dobu děje," narážel na původně osmiměsíční trest, poté snížený na tři měsíce, za urážku kolegy z Brna.

"Hodně mě to trefilo. Dost vydržím, zažil jsem toho hodně. Ale nemůžu dodnes skousnout, co ze mě někteří udělali. Kdo mě zná, ví, že to, co se stalo, nebylo myšleno rasisticky," pokračuje k aféře "zoufalče cikánskej".

Ať s Radou nebo bez něj, je jisté, že Dukla se po pěti letech vrátila mezi tuzemskou fotbalovou elitu!


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...