Dukla teď ztrácí z 5. místa na příčku zajišťující postup do baráže tři body a už v neděli hraje v Prostějově.

„Reakce na to krizové období se vydařila. Jsem šťastný za kluky, že to dneska odpracovali, byť výkon pořád nebyl takový, jak umíme hrát,“ hodnotil trenér domácích Roman Skuhravý.

Ten se tentokrát rozhodl zařadit do sestavy od začátku Mohameda Doumbiu, který proti Ústí naskočil až z lavičky. Naopak hosté museli postrádat útočníka Budgeho Manziu, který se zranil proti Vítkovicím a od začátku tak nastoupil jihokorejský forvard Kang-Hyun Yu.

Dukla začala aktivně a od začátku se dostávala do vápna soupeře, nebezpečný byl hlavně Karsten Ayong. To hosté se dostali v první půli k zakončení jen jednou, když ve 24. minutě vypálil z hranice vápna Korejec Yu, ale Filip Rada v brance byl připraven.

Aktivita se vyplatila

Po půlhodině se Ayongova aktivita domácím vyplatila, z levého křídla dostal přihrávku od Preislera a poprvé procedil míč za Tomáše Fryštáka v brance Sokolova.

„Mrzí mě, že si to pořád neumíme ulehčit. V prvním poločase jsme si vypracovali tři megašance, ale nelepí nám to,“ řekl Skuhravý.

Nástup do druhé půle ale měla Dukla bleskový, ve 49. minutě se trefil Doumbia a pojistku přidal po hodině hry z rohového kopu Dancák. Sokolov snížil v podstatě hned z protiútoku, kdy dukelská obrana trochu zaspala a střídající Kovář skoro z nulového úhlu překonal Radu.

„Dnes jsme si za tím šli. Jsem rád, že jsme hráli týmově. Bylo vidět, že mužstvo má energii,“ těšilo trenéra Dukly.

A další pražské kluby? Žižkovu se včera povedlo vyhrát na půdě Jihlavy 1:0, z penalty se trefil v 69. minutě Súkenník. Odskočil tak Dukle na třetí pozici na rozdíl tří bodů.

Vyšehrad si připsal pouze bod za remízu 2:2 na půdě Varnsdorfu. Vedl sice po gólech Suchana a Laňky, za domácí však srovnali Kouřil z penalty a Novák.