Ještě ani zdaleka není vyhráno, ale cítíte alespoň dílčí úlevu po výhře nad Vyškovem?

Určitě to byl pro nás důležitý domácí zápas. Chtěli jsme uspět, měli jsme i šanci dostat pod nás další dva týmy, to se nám nakonec povedlo. Z tohoto pohledu je to pro nás pozitivní, že jsme pod sebe dostali další dva soupeře.

Cítili jste o to větší tlak, že všechny tři týmy tabulky pod vámi braly v sobotu po bodu?

Tohle jsem asi ani neřešil. Podívám se na výsledky, ale že bych tohle řešil… Snažíme se soustředit na naše výkony a výsledky.

Zápas s Vyškovem rozhodně nebyl pro fanoušky se slabším srdcem. Jak jste ho viděl vy?

Všechny naše domácí zápas mají podobný průběh a fotbal se u nás hraje zajímavý. Z týmu jsem cítil, že jsme se hodně posunuli v psychice a neskolí nás, když doma dostaneme gól. S Opavou a Olomoucí B jsme byli rádi za bod, dokonce jsme ty zápasy mohli i ztratit. Cítím obrovskou sílu dopředu a víru, že to prostě dáme.

Euforie po gólu Sodomy v 85. minutě musela být obrovská…

Tyhle emoce jsou krásné. Bylo to podobné jako s Kroměříží. Je vidět, že tým má co nabídnout, má vnitřní sílu a tyhle zápasy dokážeme zvládnout.

Potřetí za sebou jste doma dali tři góly a vyhráli. Vlastně na jaře jste doma neprohráli ani jednou. Cítíte se v domácím prostředí hodně silní?

Teď to tak je, ale na začátku jara jsem doma cítil, že si nevěříme, bodujeme jen silou vůle. Zápasy přibývaly, doma se začalo dařit, neprohrálo se a hráče to posouvá. Více si teď věří, je to i vidět.

Teď jsou před vámi čtyři rozhodující zápasy sezony a kromě aktuálně osmého Brna máte soupeře na 13., 14. a 15. místě. Dá se říct, jestli je to výhoda nekončit sezonu proti těm nejlepším nebo je to jedno, když proti vám stojí týmy, které hrají o přežití?

Myslím, že když se člověk podívá na výsledky a tabulku, tak je jedno, kdo s kým hraje. Jsme schopni porazit druhý tým tabulky, tak musíme ostatní také. Bude to hodně o psychice. Věřím, že máme sílu to urvat.

Teď ve středu do Brna. Co od toho zápasu očekáváte? Podle posledních výsledků může jít o nejnevyzpytatelnějšího soupeře.

Je vidět, že Brno není úplně v pohodě. Nehrají podle představ a určitě se chtěli pohybovat v jiných patrech tabulky a hrát o jiné umístění. Byl jsem se na ně podívat v Příbrami a šlo vidět, že jim chybí pohoda. Naopak my tímto výsledkem s Vyškovem pohodu získali a můžeme tam jet zabojovat o tři body. Když budeme disciplinovaní a zopakujeme výkon z minulého zápasu, můžeme uspět. S tím tam jedeme.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...