„Takový je fotbalový život. Já zůstanu Žižkovu vděčný za šanci a budu vzpomínat rád. S lidmi kolem fotbalu se nám tady povedly neskutečné věci,“ řekl Deníku Zdeněk Hašek, který se o svém odvolání dozvěděl ve čtvrtek odpoledne, ale s hráči se rozloučil až v pátek. „Klukům jsem napsal do skupiny, ale chtěl jsem jim hodně úspěchů popřát i osobně. Snad se jim povede postoupit,“ věří Zdeněk Hašek.

Opakuje se tak situace z roku 2016, kdy se konala výměna Hašek - Vavruška. Zatímco tehdy druhý jmenovaný dokončil sezonu, tentokrát by mělo jít pouze o dočasnou výpomoc.

"Domluvili jsme se s ním, že k A týmu přijde na zbytek podzimní sezony, poté se vrátí k práci v mládežnické kopané," informovalo vedení klubu.

Partu z pod televizního vysílače povede Vavruška s novou dvojicí asistentů - Danielem Sochorem, který už působil jako Haškův asistent a třetím do party bude velice zajímavé jméno, Tomáš Čížek. Bývalý hráč například Jablonce, Sparty, Kazaně, FK Moskava, Novosibirsku nebo Bohemians totiž začal po konci profesionální hráčské kariéry sbírat zkušenosti v trenérském oboru.

Noví trenéři moc času na poznání týmu před prvním zápasem nemají, už v neděli ráno (10.15, přímý přenos ČT4 Sport) totiž Žižkov změří ve střížkovském azylu síly s Líšní. Povede se jim poprvé po vynucené přestávce zabodovat?