Sotva utkání začalo, dopustila se obrana Dukly velké hrubky v obraně. Štěpánkovi stačilo dvacet vteřin, aby se dostal do zakončení a střelou o tyč otevřel skóre. „Hned v první minutě dostaneme branku po naší chybě. To je to, co nás sráželo i v sezoně. Dostaneme gól na začátku zápasu, ke konci poločasu nebo na startu druhé půle. Na tom musíme pracovat. Je to ale o hlavách hráčů. Do utkání musí vstoupit a zbytečně si nemyslet, že to půjdeme samo,“ řekl nevěřícně trenér pražského celku Petr Rada.

Rychlý gól Příbram nakopl a od začátku měla navrch. Převahu korunovala v 19. minutě, kdy Vott dohrál situaci po akci Nsunzua a procpal míč do brány pod brankářem Spilkou. Až poté se probudila Dukla, když jí Čunta rychle dostal na kontakt s domácím celkem. Těsně před koncem první půle bylo srovnáno. Právě nová tvář v domácím dresu ztratila míč před vápnem, když nikdo na něj nezakřičel. Balón se dostal k Zeronikovi, jež propálil Smrkovského na bližší tyč. „V první půli tam bylo spoustu zajímavých věcí. Škoda, že jsme hloupými chybami ztratili náskok. Za přístup ale nemám klukům co vytknout,“ řekl příbramský kouč Karel Krejčí.

Nové posily Dukly, záložník Jakub Zeronik a obránce Dominik Hašek.
Zeronik se upsal na Julisce. A hned si zahraje proti Příbrami

Do druhé půle oba týmy prostřídaly. Na každé straně se objevily mladé tváře a hra začala postrádat kvalitu. Za domácí zlobil hosty Antwi s Anihem, ale doplatili na mizernou finální fázi, která je dlouhodobě trápí. Dukla sice míč do brány dostala, avšak z ofsajdu. Brankář Melichar vytáhl několik parádních zákroků a utkání nakonec skončilo remízou 2:2.

„Jsem v celku spokojený. Jsem rád, že jsme si mohli zahrát se soupeřem ze druhé ligy. Dukla je herní mančaft. Pro nás dobrá prověrka. Utkání sneslo měřítko s ohledem na to, že jsme čtrnáct dní v přípravě. Zápas splnil účel,“ zhodnotil kouč domácího celku Karel Krejčí. „Do utkání jsme nevystoupili dobře. Hřiště taky nebylo optimální, ale pro oba stejné. Příbram má nějaký styl, zkoušela některé hráče a prostřídala stejně jako my. Remíza spravedlivá, ale mrzí mě, že jsme udělali individuální chyby,“ přidal na druhé straně trenér Dukly Petr Rada.

Příbram – Dukla Praha 2:2 (2:2)

Branky: 1. Štěpánek, 19. Vott – 23. Čunta, 40. Zeronik.