Partu zpod televizního vysílače zachránila situace, která je o týden dříve připravila o vítězství. Penalta. Zatímco proti Chrudimi ji za stavu 0:0 Aleš Nešický neproměnil, tak tentokrát v 83. minutě zápasu proti Líšni se za stavu 1:1 Igor Súkenník nemýlil.

Sedmnáct rohů, převaha po většinu utkání, ale nakonec z toho bylo hodně vydřené vítězství. „Za tři body jsem šťastný, vůbec to nebylo jednoduché utkání,“ oddychl si trenér Zdeněk Hašek.

Líšeň se ukázala v Praze jako zdatný protivník. „Věděli jsme o její síle, ale výhra byla zasloužená. Byť jsme jí dotlačili až v závěru. Měli jsme veliký tlak a kromě patnácti minut, kdy jsme po vyrovnávacím gólu vypadli z tempa, jsme byli lepší. Máme ale problém hrát do bloku,“ pokračoval kouč v hodnocení.

Penalta byla jasná

Pražané vyhráli poločas trefou Nabijeva a vypadalo to, že dokráčí k vítězství. Plány jim ovšem zhatilo srovnání Silného. Naštěstí ale přišel zmiňovaný penaltový moment. „Jasná penalta, ruka stopera byla vidět,“ dodal Hašek.

K míči se postavil Súkenník a brankáři Halouskovi nedal šanci. „Věřil jsem si,“ usmíval se. „Musíte zachovat chladnou hlavu. Jsem rád, že to tam padlo. Celý zápas jsme byli lepší,“ mínil.

V příštím kole čeká Žižkov tuhá bitva s Hradcem Králové. „Jsme nabuzení, věřím, že je porazíme a budeme před nimi,“ vzkázal Súkenník soupeři.

Naopak neděli si dost pokazili fotbalisté Dukly a Vyšehradu. Prvně zmiňovaní překvapivě prohráli na hřišti Vlašimi 0:2 a Vyšehrad na domácím trávníku podlehl 1:3 Chrudimi. Ta tak během jediného týdne obrala po Žižkovu o všechny body druhý pražský tým.