"Mrzí nás to, ale takhle vedení klubu rozhodlo," vysvětluje Pražskému deníku spolumajitel žižkovské Viktorky a předseda představenstva Milan Richter. "Postoupili jsme po strašně těžké sezoně zpátky do 2. ligy, prakticky bez volna jsme naskočili do přípravy, tohle všechno mohlo sehrát roli, že jsme měli výkyvy nahoru dolů. Bohužel se nám to nepovedlo, jsme předposlední a musíme na to reagovat," pokračuje Richter.

"Michalovi patří veliký dík, vážíme si ho jako člověka, postoupili jsme s ním, odvedl penzum práce, ale bohužel jsme usoudili, že je potřeba změna," říká klubový šéf.

Nový trenér by měl být týmu oznámen nejpozději na začátku zimní přípravy. Ta startuje 8. ledna. V zákulisí se mluví například o Davidu Jarolímovi, vedení klubu ale samozřejmě zatím změnu komentovat nechce, jelikož je vše v jednání.

Rozhodně se čekalo, že parta z pod televizního vysílače prožije povedenější podzimní část. "Nedokázali jsme udržet stejnou výkonnost. Přehráli jsme Líšeň, Táborsko, Brno, tedy týmy, co jsou nahoře. Nevyšel nám propadák s Duklou… Nebyli jsme ale schopni podávat kontinuální výkony a celý podzim byl jako na houpačce," hledá Milan Richter příčiny nezdaru.

Zimní přestávka bude dlouhá. Odvetná polovina FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY odstartuje až o prvním březnovém víkendu. V té době už povede žižkovský tým do boje nový trenér. A při pohledu na tabulku je zřejmé, že změny musí proběhnout i v hráčské kabině.


Načítám tabulku ...