Největší pozornost poutal souboj Žižkova s Pardubicemi. Východočeši přijeli po oslavách triumfu a do zápasu poslali hráče, které tolik nevyužívali. „Na jednu stranu to může vypadat jako naše výhoda, ale na druhou ti kluci byli odpočinutí. Vůbec to pro nás nebylo jednoduché utkání,“ přiznal žižkovský kouč Zdeněk Hašek.

Jeho svěřenci protrhli střeleckou smůlu a konečně se zase mohli radovat. V předchozích pěti zápasech dali jediný gól a pouze dvakrát remizovali 0:0. „Neměli jsme to ke konci jednoduché. Měli jsme hodně zraněných a bylo už vidět, že si potřebujeme odpočinout,“ mínil. „Hráčům bych určitě chtěl poděkovat za výkon, snahu i vůli poslední utkání zvládnout,“ těšilo jej.

Viktoriánům se povedl vstup do zápasu a už po čtvrt hodině korunoval jejich aktivitu vedoucím gólem Diviš.

Hrálo se bezstarostně, oba týmy se hnaly do útočení a diváci se nenudili. Krátce po změně stran zvýšil na 2:0 z penalty Súkenník, ale hosty vrátil brzy do hry Cadu. Ti se dočkali i vyrovnání, ale gól Mikera byl dosažen rukou. „Bylo to hodně náročné, teď si konečně užijeme dovolenou,“ usmíval se střelec vítězného gólu Súkenník.

Vítěznou tečku za povedenou sezonou udělali i nováčci z Vyšehradu. Ti jsou dvanáctí, v případě vítězství Třince v dohrávce s Vlašimí by klesli ještě o jednu příčku níže. To hlavní - záchrana - se ale podařilo.

Žádný odpočinek, v plné sestavě odjela Dukla do Třince a otočila na konečných 2:1. Teď budou na Julisce všichni čekat, zda se vyřeší situace v Karviné a opravdu se bude konat baráž.