„Mohli jsme vyhrát, mohli jsme prohrát, s bodem jsme určitě spokojení,“ přiznal po duelu na Strahově vyšehradský kouč Oldřich Pařízek.

Jeho svěřenci mohli vést už po čtyřech minutách hry, ale sólový únik na Švengera neproměnil Pouček. Na druhé straně zahrozil Tusjak a tentokrát se vytáhl gólman Otáhal. A když se po změně stran neprosadili v nadějných šancích Laňka s Nabijevem, bylo jasné, že body se rozdělí po bezbrankové remíze.

O ztrátě se dá mluvit zejména z pohledu Žižkova. Byl sice aktivnější a měl převahu, ovšem nedokázal ji zužitkovat. „Po takové herní převaze jsme měli ze Strahova odjíždět se třemi body a ne s jedním. Jsem zklamaný. Chybělo nám více gólových příležitostí a alespoň ta jedna vstřelená branka,“ okomentoval derby žižkovský trenér Zdeněk Hašek.

22. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY: FC Hradec Králové - Viktoria Žižkov 5:0 (3:0).
Debakl. Žižkov dostal v Hradci pětibrankový výprask

Vyšehrad navázal na dobré předchozí výsledky a počtvrté v řadě bodoval. Tato vydařená série se nakonec může ukázat jako rozhodující v boji o záchranu.

„Nebyli jsme na tom před pár zápasy dobře a dnes pomýšlíme i na vyšší příčky. Musíme ale být pokorní. Víme, že se můžeme zlepšovat, jen musíme minimalizovat slabší pasáže,“ dodal trenér Pařízek.

S plným bodovým ziskem se z Prostějova vrátila Dukla. Děkovat za něj může Danielu Kozmovi. Jeho trefy z konce prvního a začátku druhého poločasu znamenaly otočení výsledku z 2:1 na 2:3.

Střelec. Útočník Dukly Karsten Ayong (vlevo) byl proti Sokolovu hodně aktivní, takhle slavil první gól utkání.