Do maximální možné kapacity vyprodaný stadion viděl zajímavou bitvu o vedoucí příčku F:NL, ovšem většina diváků odcházela ze zápasů zklamaná. Stejně jako domácí trenér Zdeněk Hašek. „Nebyl to ten Žižkov, který chceme vidět,“ přiznal.

Jeho svěřenci přitom nehráli špatně, ale nedokázali se nastartovat k trvalejšímu tlaku. Navíc brankář Milan Švenger své parťáky několikrát podržel skvělými zákroky. Nestačil až na dva slepené góly Závišky s Prekopem po hodině hry.

„Hradec vyhrál zaslouženě, byl lepším týmem. My jsme, hlavně v první půli, nezachytávali odražené balony, nedařila se nám kombinace a ani jsme se do ní netlačili,“ komentoval Hašek.

Dukla otočila zápas

Na Julisce bylo o poznání veseleji. Tedy ne hned, protože krátce po začátku Blansko vedlo. Ještě do poločasu ale dokázali Kozma s Kimem skóre otočit a tečku výsledku dal po přestávce Doumbia.

„Musím říct, že po dvou utkáních, která se nám nepovedla, pro nás byl tenhle zápas velice těžký. Jsem rád, že jsme se dokázali semknout a dojít si pro vítězství,“ těšilo kapitána Dukly Daniela Kozmu.

„Blansko u nás ukázalo, že fotbal hrát umí, podali skvělý výkon,“ chválil soupeře trenér Roman Skuhravý.

Třetí pražský zástupce ve druhé nejvyšší soutěži, Vyšehrad, podruhé za sebou kvůli karanténě nehrál. Tentokrát se odkládal jeho zápas v Chrudimi. O víkendu už by se měl vrátit.