Přesto, že to pořád není nic dobrého, výsledky Vyšehradu vypadaly děsivě. Jedenáct utkání a jediný bod. Poslední příčka patří pořád „Šemíkům“, ale tříbodový zisk jim alespoň dal vzpruhu do zimní přípravy a naději do jarní části. „Pokud se nám podaří zlepšit hlavně útočnou fázi a efektivitu, ještě promluvíme do bojů o záchranu,“ mínil záložník Jan Vejvar.

Ten byl klíčovým mužem utkání. To se totiž pro Pražany nevyvíjelo příliš dobře a do 59. minuty prohrávali 0:1. Pak se po Vejvarově přihrávce prosadil Laňka a sám dvaadvacetiletý mladík deset minut před koncem vstřelil vítězný gól.

„Dlouho se nám výsledkově nedařilo, ukázali jsme však, že vyhrávat můžeme. Tohle je pro nás velká vzpruha,“ pochvaloval si. Po závěrečném hvizdu panovala ve vyšehradské kabině velká radost. Chuť prvního vítězství si hráči užívali.

„Byl už opravdu nejvyšší čas tu výsledkovou mizérii zlomit,“ poznamenal trenér Michal Zach. „Tři body jsme potřebovali i proto, abychom jarní boj o záchranu učinili víc realističtější. Všichni nás už nějaký čas považují za jasného sestupujícího, tak doufám, že z toho učiníme naopak naši výhodu. Věřím, že směrem k jaru zkvalitníme. Ve hře je ještě spousta bodů,“ vzkázal fanouškům i soupeřům.

Šesté místo je pro Žižkov zklamáním

Fotbalisté Žižkova přezimují po remíze s Jihlavou na šesté příčce tabulky, což je pod televizním vysílačem určitě bráno jako velké zklamání. A chybělo opravdu málo, aby se série porážek protáhla na tři zápasy. Střídající Mashike v samém závěru prolomil 334 minut čekání na gól a zařídil svému týmu alespoň bod.

„Hráči dřeli a podali heroický výkon, makali celý zápas. Bohužel nás opět zabrzdila jedna střela jako ve Vlašimi,“ hodnotil zápas trenér David Vavruška. „Naštěstí jsme ještě zapnuli. Rád bych hráčům poděkoval a složil jim poklonu. Když někdo přijde do kabiny a oni vědí, že za čtrnáct dnů odejde, tak to není jednoduché,“ dodal a připomněl fakt, že jeho angažmá bylo po odvolání trenéra Zdeňka Haška jen dočasné a Žižkova se během zimní přestávky ujme nový hlavní kouč.

Tečku za podzimem udělal nedělní souboj Dukly na severu Čech. Kdo přišel na varnsdorfský stadion o šest minut později, přišel o to nejpodstatnější gól Krunerta, který, jak se později ukázalo, byl tím jediným.

A také tím úplně posledním v první polovině sezony FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.