Pro žižkovskou partu je část sezony po koronavirovém restartu jako na houpačce. Dvě porážky zlomily vaz trenérovi Zdeňku Haškovi, jeho nástupce David Vavruška začal dvěma výhrami, ale pokračoval opět dvěma porážkami. Vítěznou tečku za nakonec nepovedeným podzimem by pod televizním vysílačem určitě ocenili.

„Věřím, že poslední kolo zvládneme, urveme tři body a dostaneme se Hradci na dostřel,“ přeje si největší hvězda v kádru Žižkova, stoper Daniel Pudil. „Do sezony jsme vstoupili dobře, hra byla podle našich představ, ale postupem času se to trochu vytrácelo. Na druhou stranu jsme našli rytmus a formu, přišla řada nových hráčů, bylo zapotřebí, aby si to sedlo,“ dodává.

Gólů je stále málo

Nepříliš povedený restart prožili i hráči Dukly. Pět kol za sebou nedokázali vyhrát, ale závěr podzimu je zastihl v dobré formě – vyhráli derby na Žižkově a o bod obrali lídry z Hradce Králové. I díky hodně zlepšené obraně.

„Kluci odvádí skvělou práci. S Žižkovem i Hradcem jsme vzadu hráli zodpovědně. Dobře mluvíme, funguje nám komunikace, což je základ. Jsem spokojený, na spoluhráče si rozhodně stěžovat nemůžu,“ pochvaluje si obránce Dukly Jiří Piroch. Teď ještě prolomit střelecké trápení, gólů dávají málo. „Musíme být klidnější. Je to otázka času, kdy to prolomíme a budeme gólů dávat víc,“ má jasno Piroch.

Jedenáct zápasů, jediný bod. Na Vyšehradě budou chtít na podzim co nejrychleji zapomenout a přes zimu se pokusit připravit na boj o zázrak. „Snad budeme efektivnější a konečně uspějeme alespoň v posledním zápase podzimu,“ doufá kouč Michal Zach. Všechny tři zápasy Pražanů začínají ve 13.30 hodin.