Vyšehradský Slavoj se po změně trenérů, kdy Romana Veselého vystřídala dvojice Oldřich Pařízek Jaroslav Klíma, rozjel k sérii, která může rozhodnout o jeho záchraně. Tři zápasy, dvě výhry, jedna remíza. Taková je bilance druholigových nováčků.

„Tahle minisérie nás opravdu těší,“ pochvaluje si Pařízek. Jeho svěřenci si ve čtvrtek ve Varnsdorfu vedli výborně, přesto nakonec odjížděli jen s bodem. Zklamání? Kdepak. Bod zvenčí se počítá.

Stadion Viktorky není neznámé území

„Sice jsme vedli 2:0, ale i tak je pro nás remíza v tomto utkání řešením, protože jsme si udrželi od tohoto soupeře odstup šesti bodů. A na Sokolov máme už jedenáct bodů k dobru,“ míní trenér.

Na derby se všichni těší. Navíc Vyšehrad ani na tři pokusy v letošní sezoně v žádném neuspěl. „Času na odpočinek jsme měli stejně, i když Žižkovu se po výhře musí regenerovat o něco lépe. Je to prestižní zápas, těšíme se na něj,“ vzkazuje soupeři Oldřich Pařízek.

Pro vyšehradský Slavoj není stadion Viktorie Žižkov vůbec neznámým prostředím, v sezoně 2015/2016 na něm hrál své domácí zápasy při své první druholigové anabázi. „I to je pro nás motivace navíc, uspět tam,“ usmívá se Pařízek.

Vyšehrad je náročnější soupeř než Jihlava

close Pražská derby v této sezoně F:NL. Infografika. info Zdroj: DENÍK/Michal Káva zoom_in Fotbalisté Žižkova se probudili z veliké facky, kterou jim uštědřil Hradec Králové, když Pražany deklasoval 5:0 a po domácí výhře nad Třincem uspěl ve čtvrtek na půdě ambiciózní Jihlavy.

„Na jednu stranu díky tomuto úspěchu panuje pohodová nálada, ale na druhou také pracovní a zavazující,“ uklidňuje žižkovský kouč Zdeněk Hašek. Jeho svěřenci budou na Strahově favority, ale uvědomuje si, že vůbec nepůjde o jednoduché utkání. „Vyšehrad si na nováčka vede velice dobře. Tvrdím, že body z jeho hřiště budou jednodušší než ty z Jihlavy,“ sděluje trochu překvapivé informace.

Dukla ukončila sérii porážek

V dresu Vyšehradu řádí hlavně kanonýr Čvančara, který se společně s brněnským Přichystalem, hradeckým Vlkanovou a ústeckým Matějkou dělí o vedoucí pozici na čele tabulky střelců FNL.

„Není náhodou, že dal už jedenáct gólů. Odpovídá to o jeho kvalitách, znám ho ještě z žákovských let. Ale soupeř má více nebezpečných hráčů. Máme respekt a pokoru,“ tvrdí Hašek.

Do hry se pochopitelně zapojí také třetí pražský zástupce ve F:NL, Dukla. Ta se v neděli odpoledne představí na hřišti Prostějova. Ve čtvrtek Dukla porazila Sokolov, čímž ukončila nepříjemnou sérii tří porážek v řadě.