Nováček druhé ligy se na favorita parádně přichystal a v prvním poločase měl víc ze hry. Vágner měl plné ruce práce, aby udržel čisté konto a že se šlo do šaten za bezbrankového stavu, byla především jeho zásluha.

„Poznali jsme, že nás čekal opravdu těžký soupeř, technicky velmi dobře vybavený, mladá, běhavý. Taky začal aktivně zápas. My jsme se mu vyrovnali a v závěru prvního poločasu jsme měli více ze hry, měli šance. Možná jedna z nich měla vyjít,“ komentoval po utkání trenér Pražanů Michal Horňák. „Utkání bylo hodně těžké. Především v prvním poločase, protože nám Žižkov uzavíral prostory. Nabíhal jsem si za obránce, ale v prvním poločase jsem neměl moc prostoru,“ navázal na domácího kouče gambijský útočník ve službách Vlašimi Ebrima Singhateh.

Chvíle výpůjčky ze Slavie přišla až dvacet minut po přestávce, kdy se prosadila po parádní individuální akci. Přebrala si míč vlevo od osy hřiště, driblinkem obelstila několik protihráčů a její prudký, tečovaný pokus zapadl přesně za tyč. „O přestávce jsme poslechli trenéra, vrátili se na hřiště a vybojovali tři body. Jsem velmi šťastný, ale je to o týmové práci. Bez ní bych góly nedal. Jsem rád, že jsem mohl trefou přispět k výhře,“ řekl pokorně Sighateh. 

„Bohužel jsme do druhého poločasu vstoupili pasivně. Nechali jsme Vlašim víc na míči, víc aktivnější, což se nám vymstilo, dostali jsme gól. Udělali jsme chybu v tom, že jsme ustupovali. Dojem z lavičky byl, že jsme udělali hodně kroků dozadu proti hráči a ještě tam byla teč,“ dodal Horňák.

Po vedoucím gólu opět o sobě dali vědět domácí, kteří se tlačili před Vágnera. Hosté všechny kritické okamžiky ale ustáli a odvezli si domů tři body. „Měli jsme kopat penaltu. Bohužel to nevyšlo, ale v závěru jsme regulérně měli regulérně vyrovnat,“ naříkal kouč Žižkova.

Jeho kolega na vlašimské straně Martin Hyský si také během zápasu stěžoval. Tak vehementně, až dostal červenou kartu a zbytek utkání sledoval z tribuny.

Žižkov – Vlašim 0:1 (0:0)

Branky: 65. Singhateh. ŽK: 4:7. ČK: 0:1. Rozhodčí: Kotala – Dresler, Lakomý. Diváci: 823.

Žižkov: Kotek – M. Richter, Březina, Kozojed – Řezáč (66. Finěk), Tregler, Jirásek, (66. Sixta), Rosa (87. Štrombach), Muleme – Batioja – Voltr (74. Prošek).

Vlašim: Vágner – Onije, Breda, Kričfaluši, Heppner – Nogha, Labík – Biegon (88. Tavares) – Šubert (61. Sanneh), Šmiga (61. Toula), Singhateh (90+2. Janda).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...