Dukla přijela na strahovský stadion v roli mírného favorita, ale obměněný vyšehradský kádr je plný zkušených hráčů a očekával se vyrovnaný zápas. Dlouho tomu tak bylo, ale hosté se pak začali střelecky prosazovat a vzešel z toho až příliš krutý debakl 0:3.

„Věděli jsme, že nás čeká obrovsky těžký zápas a Dukla také roli velkého favorita potvrdila. Úvodních pětadvacet minut to přitom nebylo z naší strany špatné, pak jsme ale bohužel přestali hrát a byli bojácní,“ přiznal vyšehradský kouč Roman Nádvorník.

Tomu premiéra na lavičce Šemíků rozhodně nevyšla podle představ. „Hned na začátku druhého poločasu jsme měli možnost vyrovnat. Galuška neproměnil, a to byl okamžik, kdy se lámal chleba. Měli jsme dát na 1:1, což se nám nepodařilo, potom přišel vlastní gól na 0:2 a zápas byl rozhodnut,“ dodal.

Kouč Dukly Roman Skuhravý byl po zápase spokojenější, ovšem to neplatilo pro jeho prvních 25 minut. „Nezačali jsme dobře, kombinace byla kostrbatá,“ upozornil.

„Musím říct, že jsme měli respekt ze soupeře a změn, které v letní pauze provedl, nicméně na styl hry Vyšehradu jsme se dobře připravili a nakonec jsme zvládli utkání celkem suverénně, což mě těší,“ doplnil.

Žižkov veze body z Táborska

Vítězně do nové sezony vstoupil také Žižkov. Ten sice na hřišti Táborska rychle prohrával, ale ještě do poločasu skóre otočili Richter s Divišem a konečnou podobu výsledku pak dala Březinova dalekonosná paráda z trestného kopu.

Pražské derby se odehraje také v druhém kole F:NL. Opět se bude týkat Vyšehradu, který se představí na hřišti Žižkova. Dukla na Julisce přivítá soupeře z Prostějova.