„Jsem spokojený, že jsme vyhráli, ale pořád máme rezervy kolem pokutového území, to už se mi tolik nelíbilo,“ přiznal po utkání kouč Dukly Roman Skuhravý.

Ten se mohl spolehnout na svého nejzkušenějšího hráče, brankáře Filipa Radu. Syn současného trenéra Jablonce totiž nejen že předvedl několik skvělých zákroků a vychytal čisté konto, ale úžasnou milimetrovou přihrávkou přes celé hřiště poslal ve 25. minutě do sóla Daniela Součka. Ten otevřel skóre a jak se později ukázalo, šlo o vítězný gól.

„Filip je takový táta týmu,“ usmíval se trenér Skuhravý. „Je to nadstandardní hráč a jsem rád, že ho v mužstvu mám,“ dodal.

Dukla svého soupeře jasně předčila, hlavně v prvním poločase. Svědčí o tom i celkový počet střel 23:6!

„Hodně jsme jí to ulehčili. Tím rozhodně nesnižuju výkon Dukly, ale ten náš byl špatný,“ pokyvoval hlavou vyšehradský šéf Roman Veselý. „Hlavně první poločas nebyl dobrý. Zlepšilo se to až ve druhém, ale na zvrat jsme neměli,“ pokračoval.

Dukla je prvoligové mužstvo, řekl soupeř

Jeden z jeho nejzkušenějších svěřenců, obránce Tomáš Jablonský, mluvil v podobném duchu. „Dukla je pro mě prvoligové mužstvo,“ přiznal. „Naše hra není špatná, ale dáváme málo gólů. Věřím, že se to bude zlepšovat,“ dodal.

Vyšehradským fotbalistům se v útoku opravdu příliš nedaří, v odehraných třech zápasech obnovené sezony skórovali pouze při domácí remíze s Líšní 1:1. Pořád je může hřát náskok před pronásledovateli ze spodních pater tabulky, ale povinnost jim nyní velí naplno zabodovat ve víkendovém domácím utkání s Chrudimí.

Dukla má úplně jiné starosti a čtvrteční vítězství ji dostalo zpátky na třetí příčku. Vzhledem k výhře Brna má právě na tohoto soupeře na druhé příčce tříbodovou ztrátu. V úžasné sezoně pokračují Pardubice, ty vedou s šestibodovým náskokem před Brnem a soupeři budou mít co dělat, aby je z trůnu dokázali sesadit.

O víkendu hraje z pražského trojlístku doma Žižkov (s Líšní) a Vyšehrad (Chrudim). Dukla jede do Vlašimi.