Fotbalisty Dukly zastihl úvod nové sezony ve výborné formě a na čele tabulky momentálně trůní s bilancí tří výher a jedné remízy.

Svěřenci trenéra Bohuslava Pilného se do soupeře z Chrudimi zakousli od prvních minut a hrozili nebezpečnými protiútoky. Za aktivitu byli odměněni už po třinácti minutách, kdy Fábry naservíroval gólovou přihrávku před branku Buchvaldkovi.

Hosté také uměli zahrozit, ale obrana domácích byla pozorná. Zaspala až ve 31. minutě, kdy se po přímém kopu i s trochou štěstí hlavou prosadil Hašek.

Dukla chtěla strhnout vedení na svoji stranu ještě do poločasu. Nejprve neproměnil sólový únik Ruml, ale pak se hlavou prosadil Peterka, vzápětí Kozel a do šaten se šlo za stavu 3:1.

Z druhé půle uběhlo jen pět minut a Mikulec lovil míč ze své sítě počtvrté, když skóroval Faleye. 

O vítězi tak bylo prakticky rozhodnuto a ve zbývajících 40 minutách horkého slunečného počasí už se zápas v klidu dohrával.

Dukla - Chrudim 4:1 (3:1)

Branky: 13. Buchvaldek, 42. Peterka, 45. Kozel, 50. Faleye – 31. Hašek. Rozhodčí: Dubravský – Bureš, Líkař. ŽK: Peterka, Fábry – Průcha, Kesner. Diváků: 525.

Dukla: Rada - Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml – Kozel (68. Kim), Peterka (83. Kovernikov) – Buchvaldek (83. Kott), Faleye, Cienciala (68. Kozma) – Fábry (77. Pázler)

Chrudim: Mikulec – Hašek, Drahoš, Fišl, Průcha – V. Řezníček (53. Čáp), J. Řezníček, Kesner (74. Tkadlec), Breda (46. Juliš) – Rybička (65. Surmaj), Šípek (65. Šplíchal)

Ohlasy připravujeme