"Porážka je samozřejmě tvrdá. Ale zápas musíme rozdělit na dvě poloviny. V prvních šedesáti minutách jsme co se týče organizace hry, pohybu i agresivity byli slušní a Spartu příliš do šancí nepouštěli. Pak jsme dali příležitost mladým klukům a pro některé z nich to byla velká zkušenost a možná i velké sousto. Sparta také dala do hry větší kvalitu a v závěru nás jasně přehrávala. Pozitivem na vysoké porážce je pro mě určitě první polovina utkání," řekl k utkání, které se na Strahově hrálo 4x 30 minut, trenér Dukly Bohuslav Pilný.

Sparta - Dukla 7:0 (1:0, 0:0, 3:0, 3:0)

Branky: 19. Krejčí st., 74. Polidar, 77. Juliš, 85. 97. a 108. Pulkrab, 102. Minčev, 108. Pulkrab.

Sparta do 60. minuty: Heča – Vindheim, Panák, Ladislav Krejčí mladší, Højer – Karlsson, Sáček, Souček, Karabec, Ladislav Krejčí starší – Drchal. Od 60. minuty: Holec – Gabriel, Vitík, Štetina, Polidar – Wiesner, Pavelka, Dočkal, Minčev – Pulkrab, Juliš.

Dukla: Rada (60. Štovíček, 90. Štefan) – Barac (60. Souček), Piroch (90. Kovernikov), Kovernikov (60. Konan), Ruml (60. Březina) – Peterka (60. Jeřábek), Krunert (90. Bin), Faleye (60. Ogiomade), Šebrle (60. Buchvaldek) – Bin (60. Kozel), Pázler (60. Fábry).

Zatímco pro Duklu šlo o druhé přípravné utkání (předtím porazila béčko Sparty 2:0), pro Žižkov šlo v Mnichovo Hradišti proti Liberci o letní premiéru. A také zde se hrálo pod taktovkou favorita. Minimálně začátek ovšem mohl být jiný, jenže už v šesté minutě Pražané zahodili penaltu.

"Je to hodně krutý výsledek. Soupeř byl samozřejmě kvalitní, efektivní, prakticky ze všeho nám dal branku. Ale svým způsobem jsme si jich dost dali sami. Škoda, že jsme v úvodu neproměnili penaltu, mohlo se to vyvíjet jinak. Ale i přes vysokou porážku jsem viděl slušné výkony, na kterých můžeme stavět. Víc bych čekal od hroťáků. O Elvise Mashikeho jsme se mohli opřít, ale tentokrát jsme hráli bez klasického útočníka. A daleko více čekám od křídelních hráčů, tam potřebujeme přidat," hodnotil žižkovský kouč David Oulehla.

Liberec - Žižkov 5:0 (2:0)

Branky: 23. Rondič, 45. Bína, 53. Matoušek, 72. a 77. Diamé.

Liberec 1. poločas: Knobloch – Mikula, Chaluš, Kranthove, Bína – Polyák, Faško, Matoušek, Nečas – Rondić, Rabušic. 2. poločas: Vliegen – Fukala, Lehoczki, Purzitidis, Gembický – Matoušek, Havelka, Michal, Faško – Novotný, Diame

Žižkov: Švenger – Svoboda, Březina, Opluštil, Muleme – Sixta, Súkenník – Nabiyev, Richter, Bezdička – Petrlák.