Jak proběhla zimní příprava? Byla mimořádně dlouhá, že?

Ve druhé lize je specifické, že je to tak hodně dlouhé, ale je to pro všechny stejné. I když hrajeme hodně přípravných utkání, tak soutěž a očekávání do ostrých bojů to nenahradí. Probíhala podle plánu, důležité jsou zápasy i to, aby se někdo nezranil. Vše běželo podle plánu.

V jakém zdravotním stavu týmu jste ji absolvovali?

Špatenka je zraněný dlouhodobě, ke konci se nám zranil ještě jeden hráč. Abychom rozbili pražskou monotónnost, jeli jsme na soustředění do Písku, kam Dukla jezdí pravidelně. Výsledky snad mohly být lepší, ale nevypadaly vždy tak, jak zápas probíhal. Důležitější byl přístup a kvalita práce v zápase i přístup v trénincích.

SFC Opava - Dukla Praha
Pohárový konec. Duklu v Opavě srazilo brzké vyloučení

Ve výčtu posil září hlavně jména Helešic, Hora, Mešanovič. Proběhlo posílení přesně podle vašich představ?

Ano. Helešice jsme probírali už na podzim, ale přestup nedokončili. Když podzim dopadl, jak dopadl, jsme v tabulce druzí, chtěli jsme v zimě tým doplnit. A to se nám podařilo.

Generálku před startem jarních odvet obstaral pohár v Opavě. Mrzí vás hodně výsledek?

Zápas hodně ovlivnilo brzké vyloučení. Po něm jsme se chvíli drželi, bylo to vyrovnané, ale pak dostali dva slepené góly. Jeden byl z naší strany hloupý, druhý po pěkné střele. Ve druhém poločase jsme možná byli lepší na míči, ale Opava už hrála to, co potřebovala. Postoupila zaslouženě, dala dva góly, my jí ale hodně pomohli tím vyloučením. Zápas měl do 25. minutě dobrou úroveň, lidi musel bavit. Na druhou stranu jsme si vyzkoušeli takhle dlouho hrát o deseti, může nás to potkat i v sezoně, takže něco pozitivního na tom najít můžeme. Čtvrtfinále poháru bylo na Dukle po dlouhé době, semifinále v novodobé historii asi nikdy, z tohoto pohledu nás výsledek určitě hodně mrzí.

Trenér Viktorie Žižkov Marek Nikl.
Chceme kvalitní posilu do základní sestavy, má jasno kouč Žižkova Marek Nikl

Po podzimu jste druzí. Ambice na jaro jsou tedy jasné, že?

Ano, jsou. Škoda, že nám na podzim utekly oba zápasy s Vyškovem, ale pořád jsme ve hře, máme na ně čtyři body, stejný odstup máme i na třetího. Čeká nás teď ostrý start s Brnem, to může hodně napovědět.

Sledoval jste změny v kádru podzimního lídra z Vyškova? Co na ně říkáte?

Samozřejmě se o tom bavíme a sledujeme to. Někdo jim odešel, zároveň vhodně doplnili a jsme zvědaví, jak jim to sedne. Byli na soustředění ve Španělsku, hráli i s béčkem Realu Madrid, takže také určitě nespali a nelenili. Spíše jsme čekali, že někdo odejde a už to nedoplní. (směje se) Doplnili vhodně, co odešlo, to přišlo. Chtějí hráče aklimatizovat a obchodovat dál, to je jejich strategie.

Od ledna je novým sportovním manažerem Viktorie Žižkov Pavel Hoftych (na snímku vpravo, vedle spolumajitel a předseda představenstva Milan Richter).
Je to veliká výzva, čeká nás těžký boj, má jasno manažer Žižkova Hoftych

Kdo z dalších pronásledovatelů by mohl promluvit do boje o nejvyšší příčky?

Nahoru chce určitě Brno, stejně jako my. Nemají špatný kádr, doplnili hráče z ligy. Uvidíme, jak zamíchá kartami Táborsko s Příbramí, může kdokoliv. Odstup není veliký a máme veliký prostor na to, aby se spousta věcí nemusela podařit. Já ale doufám, že jsme dobře připraveni, abychom to ovlivnili sami, bodovali a karty ať míchají jenom ti za námi. (usmívá se)

A právě s Brnem začínáte…

Je to dobrý začátek. Opava v pohárovém čtvrtfinále byla také silným soupeřem, brali jsme to jako začátek lidi a byli rádi, že takový ostrý zápas máme o týden dříve. Nešlo tedy o generálku, ale už o mistrák. Doma s Brnem to může být zajímavý zápas. Mají vykartovaného kanonýra Řezníčka, tak uvidíme, jak to směrem nahoru postaví. Musíme soupeře nechávat za sebou a držet se na bodovém odstupu. Tento týden uděláme vše pro to, abychom dobře začali. První zápasy vždy hodně napoví, do jaké pohody se tým dostane.

Pavel Moulis v akci.
Cíle jsou jasné, hrát o postup, říká opora Dukly Pavel Moulis

Načítám tabulku ...