„S výsledkem panuje spokojenost, ale musím svůj tým i pokárat. Oproti minulému utkání v Hradci jsme předvedli úplně jiný výkon,“ kroutil hlavou trenér Roman Veselý. „Úroveň odpovídala tomu, že o body hrály dva týmy ze spodku tabulky. Vítězství mě ale těší. Ukázalo se, jak těžké je ve druhé lize jakýkoliv zápas,“ dodal.

Vyšehrad měl skvělý start a po třech minutách svítil na ukazateli skóre zásluhou Poučka a Laňky stav 2:0. Ale hosté si zápas brzy zkomplikovali. Zbytečně faulovali a soupeř z penalty snížil.

„Znervózněli jsme, ztráceli spoustu míčů. Vedení jsme ale naštěstí uhájili a nakonec přidali ještě třetí branku, která nám přinesla klid,“ ulevil si kouč a připomněl klíčový moment z 85. minuty a druhou trefu Laňky.

Vyšehrad tak důležitý zápas zvládl a v tabulce se alespoň trochu odpoutal od nejspodnějších příček tabulky. „Tři body jsme už potřebovali jako sůl,“ potvrdil střelec dvou gólů Denis Laňka, který se po zranění dostal do dobré formy.

Duklu málem potrestala koncovka

Fotbalisté Dukly jsou na úplně opačném konci druholigové tabulky. Po vítězství 3:2 v Sokolově se vyšplhali až na druhé místo. „Bylo to těžké utkání, jsem rád, že jsme jej zvládli,“ oddychl si trenér Roman Skuhravý.

Jestli něco hráčům musel vytknout, tak jejich chabou produktivitu. „Asi sedmkrát jsme šli sami na brankáře a trestuhodně neproměnili,“ postěžoval si kouč.

Jeho tým pravidelně sbírá body i po odchodu střelce Gonzáleze do Olomouce. V Sokolově se dvakrát prosadil Hašek, vítěznou trefu si připsal Hadaščok, který se dostává do výborné střelecké formy za poslední dva duely skóroval čtyřikrát.

Žižkov cenné vedení neudržel a bral bod

Čtvrt hodiny od zisku velmi cenného skalpu byla žižkovská Viktorka. Proti exligové Jihlavě nakonec brala bod za remízu 1:1. „Dělba bodů je zasloužená, oba týmy k zápasu přistoupily hodně pracovitě,“ hodnotil trenér hostů z Vysočiny Radim Kučera.

Spíše než plné parádiček bylo utkání hodně bojovné a hrálo se většinou mezi šestnáctkami. Postupem času přebírali Žižkované otěže zápasu, ale střelecky se jim vůbec nedařilo.

„Špatně jsme vstoupili do zápasu, prvních patnáct minut jsme se hledali, pak se naše hra zlepšila. Na konci poločasu jsme byli lepším týmem, chyběla tomu jen ta branka,“ pokyvoval hlavou domácí trenér Zdeněk Hašek.

Střelecká trápení zlomil až v 68. minutě Súkenník. Ovšem uběhlo pouze osm minut a zásluhou Smejkala bylo srovnáno.

V příštím kole se odehraje poslední podzimní pražské derby Žižkov hostí Vyšehrad. Dukla se doma utká s Prostějovem.