Ke sparťanskému béčku jste nastoupil v polovině prosince. Pomohlo vám, že přestávka ve druhé lize je opravdu velmi dlouhá?

Ano i ne. Nemohu totiž říct, že bych šel do neznámého prostředí. Hráče jsem sledoval, kontakt áčka s béčkem je dlouhodobě nastavený, takže jsem měl velký přehled o hráčích. Spíš mi to pomohlo v tom, že jsem mohl nakoukat soupeře, kteří nás budou čekat.

Zmiňoval jste, že jde o důležitý krok ve vaší kariéře. Jak se na tuto výzvu těšíte?

Těším se moc. Nikdy jsem nechtěl zůstat v pozici asistenta a tento krok, který mi Sparta umožnila, může být v mojí kariéře tím zásadním. Hrozně se na to těším. V návaznosti na těch pár týdnů, co jsem u týmu, vím, že jsem udělal správně.

Přípravný fotbal: Slavia B - Žižkov.
Žižkov zahájí jarní boje o záchranu v Líšni. Jsme připraveni, hlásí trenér

Propojenost mezi áčkem a béčkem Sparty fungovala vždy. Ve vaší osobě a působení s Brianem Priskem se nabízí mnohem užší, že?

Můj přechod k B týmu byl vzájemným koncensem všech. Béčko je velmi důležitý sparťanský subjekt pro výchovu mladých hráčů a jejich zlepšování v principech, které chce Brian Priske s Larsem Friisem vidět ve své hře. Provázanost je opravdu velká, spolupráce s lidmi z áčka je na každodenní bázi.

Budete se u nich při práci u mladíků v něčem inspirovat?

Ano. Budeme hrát stejným stylem a A tým chceme kopírovat v jeho herních principech, defenzivních i kondičních. Návaznost na Briana s Larsem bude velká a zásadní.

Fotbalisté Dukly se na podzim utkali s lídrem druhé nejvyšší soutěže, Vyškovem, hned třikrát. V rámci poháru MOL Cup vyhráli, ale oba soutěžní zápasy FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY prohráli (na snímku) a i proto jsou za tímto soupeřem druzí o čtyři body.
Dukla chce nahoru. Jsme dobře připraveni, hlásí na startu jara kouč Vágner

Jaká byla zimní příprava? Podařilo se vše podle plánů?

Jo, bylo to fajn. Stihli jsme vše, co jsme potřebovali. Jak byla dlouhá, měli jsme čas rozložit fyzickou zátěž na hodně kluků, v tomto ohledu panuje spokojenost.

Cílem rezervních týmů je vždy výchova mladých hráčů. Dá se ve vašem případě mluvit i o plánech na nějaké konkrétní pozice v tabulce?

Myslím, že ne. Největší důraz je u nás na výchovu kluků pro první tým. Samozřejmě, výsledky jsou důležité a chceme vyhrávat, důležitější je ale samotný tréninkový proces a práce, která za těmi výsledky bude stát.

SFC Opava - Dukla Praha
Pohárový konec. Duklu v Opavě srazilo brzké vyloučení

První tři jarní soupeři jsou celky v tabulce od sedmého místa po to poslední. Co vám může úvod ukázat?

Hlavně nám ukáže, jestli jsme nachystaní. Příprava nebyla špatná, ale teď půjde teprve do tuhého a budeme hrát na ostro.

Co očekáváte od druhé nejvyšší soutěže?

Jak jsem říkal, nešel jsem do nového prostředí a zápasy už dříve sledoval. Je to hodně fyzický fotbal, plný soubojů, ale ani tak není naše očekávání otázkou toho, co čekám od druhé ligy a od soupeřů, ale spíše o konfrontaci a zájmu o nás, o náš herní styl a o naše hráče, jestli se rozvíjejí a zlepšují.


Načítám tabulku ...