„Nálada je dobrá. Všichni víme, jak je složité vyhrávat a díky tomu, že se nám daří, můžeme spokojeně pracovat dál,“ těší trenéra Žižkova Zdeňka Haška.

Jeho svěřenci porazili 3:1 Táborsko, 3:0 Vyšehrad a 2:0 Prostějov. A protože inkasovali jediný gól, vedou před dnešním soupeřem tabulku díky lepšímu skóre.

„Neřekl bych, že se na zápas s Hradcem Králové připravujeme jinak než na ostatní, ale z pohledu tabulky to bude pro diváky hodně zajímavé,“ kouká Hašek k dnešnímu zápasu.

„Samotné utkání ještě samozřejmě o ničem rozhodovat nebude, do konce soutěže zbývá spousta kol. Ukáže se ale, kdo je v lepší formě,“ pokračuje kouč.

Síly Pražanů si jsou vědomi i v Hradci. „Žižkov už v minulém ročníku předváděl kvalitní ofenzivní fotbal. Měli ambice dostat se do baráže. Před touhle sezonou vhodně posílili, takže na jejím začátku navázali na tu minulou. Vstup zvládli, budou nebezpeční,“ uznává kouč hradeckého týmu Zdenko Frťala.

Fotbalisty žižkovské Viktorky tak čeká druhé utkání ve střížkovském azylu. Premiéra proti Vyšehradu se povedla, bude se pokračovat i nadále?

„Doma jsme prostě na Žižkově,“ říká Hašek. „Trénujeme buď na našem stadionu nebo na Vítkově. Na Střížkově se nám ale všichni snaží vytvořit domácí prostředí, což je skvělé a děkujeme jim za to,“ vzkazuje trenér.

Bitva o první místo druholigové tabulky dnes na Střížkově začíná v 16.30 hodin.

V minulé sezoně byli ve vzájemných zápasech jasně úspěšnější Východočeši. Ti v Praze vyhráli 2:1 a v jarní domácí odvetě pak dokonce 5:0. Žižkovští tedy mají rozhodně co oplácet.