Předchozí
1 z 5
Další

Skupina A: Aritma, 3. místo podzimní tabulky

Parta z Vokovic patřila k nejpříjemnějším překvapením půlsezony. I když slovo překvapení není v případě svěřenců Ladislava Proška vhodně použito. Věkovým průměrem nejmladší tým soutěže postupně sbírá zkušenosti a patří mezi nejnebezpečnější soupeře divizního áčka.

"Třicet bodů hovoří za vše. Mohlo jich být i více, ale bereme to jako dobrý podzim. Ve vstřelených gólech jsme byli na pátém místě, inkasovali jich pouze jedenáct a v tom byli nejlepší," pochvaluje si Prošek.

Zápas Aritmy s Hořovicemi divákům žádný gól nepřinesl.
Podívejte se: Bez gólů. Aritma doma remizovala s Hořovicemi

Aritmu na podzim zdobily dvě věci. Neprostupná obrana (jen 11 inkasovaných branek v 15 zápasech, bez tří divočejších zápasů by to byly pouze 4 inkasované ve 12 zápasech!) a vynikající bilance v zápasech na stadionech soupeřů. Tam jsou Pražané s bilancí 5-3-0 naprosto nejlepší.

"Nastartovalo nás hned první kolo a vítězství v Mariánských Lázních. To určilo ráz podzimu i naše sebevědomí. Sebevědomí ve venkovních utkáních a pochopení hry bylo absolutně dominantní. Popasovali se s tím dobře a jsme za to rádi. Mladí si nepřipouští, že by mohlo být něco špatně. Ve chvíli, kdy se daří, nás to žene dopředu a když nám padal řetěz, ukázal se charakter týmu a nenechali jsme se zlomit. Oproti minulé sezoně v zápasech, které jsme prohrávali, jsme dokázali bodovat. I přes mládí má tým zdravý charakter," dodává kouč Prošek.

David Roub, brankářská opora divizní Aritmy.
Táhneme za jeden provaz a pomáháme si, prozrazuje gólman Aritmy David Roub

Načítám tabulku ...

Skupina B: Újezd, 2. místo podzimní tabulky

V minulé sezoně skončili fotbalisté průhonického Újezdu jako nováčci v konečné tabulce druzí a stejná pozice jim patří i po podzimu aktuálního ročníku. Rozjezd byl pomalejší, ale nakonec je z toho stříbrná pozice.

"Máme devětadvacet bodů, loni jsme jich měli třiatřicet. Na téhle metě jsme mohli klidně být, stačilo porazit Březovou a Český Brod. Tyhle body nám chybí. Taky bych řekl, že v některých zápasech, kdy jsme dříve měli štěstí, tak nám tentokrát občas scházelo. Taky jsme měli na můj vkus dost vyloučení a zranění, takže na poslední tři zápasy jsme šli ve třinácti," říká k první části sezony trenér Újezdu Karel Jeřábek.

Tempo v předkole MOL Cupu přivítalo na svém hřišti na Lhotce divizní Kladno.
Předkolo MOL Cupu obrazem: Újezd jde dál. Spoje, Aritma a Tempo končí

Průběžné druhé místo je dobrým výsledkem, ale na první je to hodně daleko. Chomutov tabulku vede s desetibodovým náskokem a má rázně nakročeno do ČFL.

"Chomutov nahoře odskočil, ale jinak je tabulka do desátého místa fakt hodně vyrovnaná. Takže stačí dvakrát prohrát a hned se propadnete. A když to vezmu úplně do krajnosti, tak ještě nejsme ani zachránění. Určitě nechci, aby to vyznívalo špatně. Chci za podzim klukům, celému realizačnímu týmu, prostě všem v klubu poděkovat. Dobře vím, že to nebylo jednoduché. Věděl jsem ale, že tým má svoji sílu, zvláště když je kompletní," těší Jeeřábka


Načítám tabulku ...

Skupina B: Meteor, 3. místo podzimní tabulky

Přesto, že tým z Libně musel do sezony bez svého kanonýra Krůty, své fanoušky mimořádně potěšili. Na závěr sezony vyhrál Meteor sedm zápasů v řadě, což ho katapultovalo až na třetí místo podzimní tabulky.

"Věděl jsem, že máme na to hrát nahoře. S první čtyřkou jsme udělali osm bodů, taky nás ale dost trápila zranění. Ale pořád byla z týmu cítit síla. Za podzim musím poděkovat všem hráčům, celému realizačnímu týmu i vedení klubu. Byla to skvěle odvedená práce," usmíval se při hodnocení podzimu kouč Meteoru Jiří Fíček.

Divize B - 14. kolo: Meteor Praha - FK Neratovice-Byškovice (3:2), 5. 11. 2023
Neratovice na Meteoru dvakrát vyrovnávaly, pak rozhodla hrubka jejich gólmana

Jeho svěřencům mimořádně vyšla hlavně druhá polovina podzimu a zmiňovaná série sedmi výher v řadě.

"Nepamatuji se, že za dobu, co jsem na Meteoru, se vyhrálo sedm utkání v řadě. Kouká se na to krásně. Když se podívám na celý podzim, tak jsme vlastně propadli jen s vedoucím Chomutovem. Tam to mohlo být klidně v půli 0:4, ale prohrávali jsme jen o gól. Následně jsme dostali takový blbý gól a pak jsme se sesypali. V dalších utkáních jsem ale spokojený s hrou i získanými body. Možná jsme jich ale fakt mohli mít i víc, ale nechci, aby to vypadalo neskromně. Jindy jsme zase měli štěstí," dodal.

Fotbalisté Meteoru mají důvody k radosti. Po čtyřech zápasech jsou bez porážky na čtvrté příčce divizní tabulky.
Dokázali jsme nahradit zraněné opory, těší kouče Meteoru Fíčka po dobrém startu

Načítám tabulku ...

Skupina B: Admira B , 12. místo podzimní tabulky

Béčko Admiry vyhlásilo před sezonou dva hlavní úkoly - aby mladí hráči posbírali zkušenosti a tým si co nejdříve zajistil záchranu. Rezerva týmu z Kobylis má s bilancí 5-2-8 na kontě 17 bodů, ale hlavně náskok na poslední trio tabulky.

Do jarních odvet povede Admiru B nový kouč. Tedy staronový. Sezonu zahájil Salem Hebousse, ten se pak přesunul k mládeži a podzim dokončili Vladimír Šimr s Janem Sumcem. Pro druhou polovinu sezony se vrací trenér Pavel Gregor.

Divize B - 15. kolo: FK Neratovice - Byškovice - FK Admira Praha B (3:1), 11. 11. 2023
Podzimní tečka bez bodu. Béčko Admiry padlo v Neratovicích

„Mám radost, že mám nové angažmá. A radost je ještě větší, že se vracím do Admiry. Rád navážu na práci, která trvala v Admiře tři a půl roku,“ těší se Gregor z návratu.

„Pavel se vrací do Admiry po dvou letech, tehdy mě jeho konec zaskočil. Vím, že je to dobrý a kvalitní trenér, který u mladých hráčů dokáže vyvolat zájem a umí je dostat do potřebné fyzické kondice. Navíc pod jeho vedením tým roste i po herně taktické stránce. Všechno jsme spolu probrali a jsem rád, že se vrací,“ má z Gregorovo návratu radost i kouč áčka František Peřina.


Načítám tabulku ...

Skupina C: Spoje, 10. místo podzimní tabulky

Divizní nováčci ze Spojů před rokem prosvištěli přeborem a všichni byli zvědaví, jak si povedou o kategorii výš. Nebýt velké marodky, mohlo to být i lepší než desátá příčka podzimní tabulky.

"Je třeba podzim rozdělit do dvou částí. Prvních osm kol bylo herně v pořádku, tam jsme jen dopláceli na neproměňování šancí. V řadě utkání jsme byli lepším týmem, nebo jsme se soupeři drželi krok. Makalo se, trénovalo. Ano, mohli jsme mít z těch utkání více bodů, ale co se týče dění na hřišti, viděl jsem u našeho týmu kvalitu," hodnotí kouč Fabio Leggeri.

Divize C - 14. kolo: Spoje Praha - SK Kosmonosy (1:3), 4. 11. 2023
Boj na balkánském blátě. Spoje doma podlehly Kosmonosům

Spoje mají řadu zkušených hráčů, kteří mají s divizí zkušenosti, včetně samotného trenéra a majitele klubu v jedné osobě.

"Je přesně taková, jakou jsem ji poznal, když jsme hráli divizi s Vykání. Je tady na prvním místě bojovnost. Věděli jsme, že tenhle první rok bude těžký, protože si na všechno budeme zvykat. Všechny týmy jsou také velice dobře organizované, klidně i poslední tým tabulky. To je proti přeboru jiné, tam jsme se s podobnou věcí setkali třeba u čtyř, pěti soupeřů," dodává Leggeri.


Načítám tabulku ...