1/5

Skupina A: Aritma, 3. místo podzimní tabulky

Parta z Vokovic patřila k nejpříjemnějším překvapením půlsezony. I když slovo překvapení není v případě svěřenců Ladislava Proška vhodně použito. Věkovým průměrem nejmladší tým soutěže postupně sbírá zkušenosti a patří mezi nejnebezpečnější soupeře divizního áčka.

"Třicet bodů hovoří za vše. Mohlo jich být i více, ale bereme to jako dobrý podzim. Ve vstřelených gólech jsme byli na pátém místě, inkasovali jich pouze jedenáct a v tom byli nejlepší," pochvaluje si Prošek.

Aritmu na podzim zdobily dvě věci. Neprostupná obrana (jen 11 inkasovaných branek v 15 zápasech, bez tří divočejších zápasů by to byly pouze 4 inkasované ve 12 zápasech!) a vynikající bilance v zápasech na stadionech soupeřů. Tam jsou Pražané s bilancí 5-3-0 naprosto nejlepší.

"Nastartovalo nás hned první kolo a vítězství v Mariánských Lázních. To určilo ráz podzimu i naše sebevědomí. Sebevědomí ve venkovních utkáních a pochopení hry bylo absolutně dominantní. Popasovali se s tím dobře a jsme za to rádi. Mladí si nepřipouští, že by mohlo být něco špatně. Ve chvíli, kdy se daří, nás to žene dopředu a když nám padal řetěz, ukázal se charakter týmu a nenechali jsme se zlomit. Oproti minulé sezoně v zápasech, které jsme prohrávali, jsme dokázali bodovat. I přes mládí má tým zdravý charakter," dodává kouč Prošek.


Načítám tabulku ...
arrow_left Předchozí
1/5
Další arrow_right