Po čtvrthodině hry přišel první klíčový okamžik. Strnadův centr trefil do lokte domácího Prychoďka, jednoho z šesti Ukrajinců v sestavě Spojů. Nařízenou penaltu sice Pajerovi brankář Tkačenko vyrazil, ale dobíhající Jan Prieložný dostal dorážku z úhlu za jeho záda do sítě.

Také zvýšení měla na svědomí standardka. Tkačenko promáchl při vyběhnutí na trestný kop a Lukáš Hrdlička ho přehodil hlavičkou do opuštěné brány. Na brankové čáře ještě jistil skákavý míč dorážkou Prieložný, ale podle názoru rozhodčího byl míč již celým objemem v bráně a gól byl připsán Hrdličkovi.

Nelíbivý zápas na těžkém terénu šance nenabízel, ojedinělou možnost měl v poslední minutě Pajer, který zachytil na malém vápně Pažoutovu slabou střelu po zemi, ale z otočky poslal míč těsně vedle.

„Dnes to byla jedním slovem kopaná. Terén byl strašně těžký, za mě je tu prostředí nedůstojné divize,“ kroutil hlavou trenér Kosmonos Michal Mašek.

Krátce po změně stran postrčil kosmonoský Poláček Ladru a nařízenou penaltu proměnil domácí kapitán Miroslav Verner – 1:2. Uklidnění pro hosty ještě neznamenala dlouhá série rohů na přelomu poslední půlhodiny, ale v 68. minutě přidal třetí gól Vojtěch Šulc, kterému na velkém vápně parádně sedla rána levačkou za háčky vzdálenější tyče. Nic dalšího se už na rozmáčeném bahně před hrstkou diváků nestalo.

„Vítězství bylo vybojované. Měli jsme na začátku dvě možnosti, jinak to bylo vyloženě bez šancí, plonkové utkání od vápna k vápnu, nebyl to fotbal. Hráli jsme ze zajištěné obrany, dostali jsme gól jen z penalty, takže alespoň z tohoto pohledu spokojenost,“ konstatoval Michal Mašek. Jeho svěřenci jsou po čtrnácti kolech na čtrnácti bodech, z toho za prvních sedm kol získali jeden a za dalších sedm kol hned třináct.

Spoje Praha – Kosmonosy 1:3 (1:2)

Branky: 54. z PK Verner – 17. Prieložný, 32. Hrdlička, 68. Šulc. Rozhodčí: Švorc. ŽK: 2:2. Diváků: 72. Střely na bránu: 3:6. Rohy: 3:9.

Kosmonosy: Valín – Poláček, Pajer, Hrdlička, Skramuský – Šoufek (87. Hošťálek), Mašek, Prieložný, Šulc (89. Hradec) – Strnad (80. Havlas), Pažout (80. Trajkovski)


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...