Ostrá zaklapla dveře za divizní podívanou a funkcionáři klubu se rozhodli přihlásit nejnižší krajskou soutěž. Kvůli tomu nezůstal v kádru Ostré kámen na kameni, hráči se rozutekli. Obtížný úkol sestavit nové mužstvo dostal Lukáš Dejl, který byl jedním z divizních borců v Ostré.

Právě složení zbrusu nového kádru pro sezonu byl hodně nelehký úkol. Zhostil se ho Lukáš Dejl, který bude působit v roli hrajícího trenéra. „Já už dávno mezi divizní hráče nepatřím. To už je pěkných pár let,“ směje se nový kouč Ostré. „S rolí hrajícího trenéra se sžívám, je to trochu složitější. Občas se při tréninku zapomenu, že také hraji a sleduji hráče okolo,“ přiznává Dejl.

Z divizního kádru nezůstal v Ostré ani jeden hráč. „Nezůstala tady ani noha. Ale myslím, že jsme dali dohromady slušné mužstvo. Je to vlastně loňské béčko doplněné o starší hráče, kteří budou předávat zkušenosti těm mladým,“ má jasno kouč Ostré. „V přípravě nás trénovalo osmnáct, devatenáct, mělo to úroveň, takže můžeme být spokojeni,“ lebedil si Dejl.

Jedinou novou akvizicí by měl být Dominik Zápotocký, který se do Ostré vrací z Lysé nad Labem, kde naposledy působil. „Nikdo další nepřišel a už ani nepřijde,“ přidal trenér.

Ambice mužstva nejsou nijak velké. „Tuto sezonu bychom chtěli stabilizovat kádr, hrát pěkný fotbal, aby se na něj chodili lidé dívat. A také nechceme mít strach o záchranu. Ambice na postup rozhodně také nemáme. Takže hlavní úkol je pro nás nespadnout a bavit se fotbalem,“ dodal Lukáš Dejl.