Raketový start předvedli Benešovští v domácím prostředí. Hosté se sotva rozkoukali a už prohrávali. „Podařilo se nám trefit brzký gól ze standardky. Kamil (Kulhavý) dobře nacentroval a já se prosadil hlavou,“ usmíval se Martin Nešpor, který se vrací na trávníky po měsíční pauze, kdy bral antibiotika. V Turnově přihlížel debaklu svého týmu, tentokrát sám jeden dirigoval, neboť si připsal dvě branky a další dvě stihl přihrát.

„Trošku jsme změnili styl. Hráli jsme víc z bloku na rychlé brejky, což se podařilo. Jsem rád, že jsme vsítili hodně branek a že jsme vyhráli,“ uvedl 33letý útočník s bohatými zkušenostmi z první ligy. Šokované Spoje jen přihlížely, jak dostávají jednu branku za druhou. „Většina našich šancí byla gólových a z brejků. Měli jsme dobré náběhy za obranu. Možná jsme je tak překvapili, že na to nebyly připravené. Ony měly výborné individuality, ale takticky špatně postavené,“ mínil Nešpor.

Zdecimovaný soupeř si pak přidal další ránu na psychiku sám, když čtyři minuty po startu druhé půle viděl rovnou červenou Ukrajince Prychodko. Benešov už měl následně utkání plně pod kontrolou. „4:1, k tomu vyloučení. To bychom byli hloupí, kdybychom si utkání pokazili,“ poznamenal Nešpor. On sám pak přidal pátou branku a završil tak parádní zápas, jak z jeho pohledu, tak i domácího celku. „Doufejme, že tímhle utkáním vše skončilo a začneme šňůru výher,“ uzavřel muž zápasu.

Benešov – Spoje Praha 5:1 (4:1)

Branky: 5. a 70. Nešpor, 31. a 42. Tomek, 21. Kulhavý – 34. Kubek z penalty. ŽK 2:1. ČK 0:1. Rozhodčí: Depeš – Klír, Schmeiser. Diváků: 70.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...