Předchozí
1 z 14
Další

FK KRÁLŮV DVŮR (skupina A, minule 2. místo, 51 bodů)

Tomáš Šilhavý, trenér: Nějaké extra cíle si nikdy nedáváme. Každý chce co možná nejvíc vítězit. Sami jsme v očekávání, jak se nám povede navázat na úspěšnou loňskou sezonu. Odešli Tvaroh, Jákl, přišli Bláha ze Sparty B, Fatrdle ze Slavie B a Procházka z Rýmařova.

LOKO VLTAVÍN (skupina A, 3. místo, 49 bodů)

Josef Neuberg, předseda: K tomu, abychom opět bojovali o nejvyšší příčky, nám pomůže spolupráce se Spartou. Náš klub s ní bude ještě více provázaný. Zásadní změnou je ta trenérská. Novým trenérem je Michal Zach, jeho asistentem Ondřej Švejdík.

Nový kouč Michal Zach doplňuje: Vltavín se stává farmou Sparty, konkrétní nastavení se ale teprve ladí. Já jsem byl osloven sportovním vedením Sparty, konkrétně Tomášem Rosickým, zda bych tým připravoval. Nabídka je to hodně lákavá, je to samozřejmě zajímavá pracovní příležitost. Všichni víme, jak dobře si vedl Vltavín v minulé sezoně ČFL, bude snaha zachovat kostru týmu a ten pak doplníme talentovanými sparťany.

FK MOTORLET PRAHA (skupina A, 6. místo, 45 bodů)

Martin Poustka, trenér: Čekám, že bude letošní sezona vyrovnanější. Kdyby se nám povedlo zopakovat výsledkově i umístěním tu minulou, tak bychom určitě byli opět spokojení. Testujeme čtyři hráče ze zahraničí, k tomu se posunulo pár kluků z béčka. Ti už s námi pracovali na jaře, takže se na to jen navazuje. Co se týče odchodů, tak Čejka odešel do profifotbalu, Filip bude studovat v Americe. Monitorujeme situaci ohledně kádru druholigového béčka Sparty, hlavně kolem kluků, co už u nás hráli. Tam platí, že bychom určitě měli zájem o jejich další působení. Zkoušeli jsme také hráče z Ameriky, z Balkánu i z arabského světa. Snažíme se využít možností a kontaktů, které mám. Musíme být připravení, čekám, že sezona bude náročnější než ta minulá.

FK ADMIRA PRAHA (skupina A, 7. místo, 42 bodů)

František Peřina, trenér: Naším cílem je více vyhrávat než v minulé sezoně, kdy jsme uhráli třináct remíz. Měli jsme na víc, ale nedařilo se nám v utkání se soupeři ze spodku tabulky. Na to se musíme zaměřit a něco se tím udělat. Sedmé místo nebylo špatné, ale chceme to vylepšit. Skončil Jirka Korejs, léta kvalitní hráč dopředu, ale opakovala se mu zranění a nebyl schopný vyšší tréninkové zátěže, která je v ČFL potřeba. Půjde do béčka, kde bude takovým mentorem. Přišel Broda z Příbrami, nadějný perspektivní hráč, z Čáslavi Tomáš Melinka. Velkou posilou bude Kuba Mráz z dorostu. Loni s námi trénoval celý rok, ale nemohl hrát, protože se musel hodně angažovat v dorostu. Má kvalitu, že může hrát v základu v ČFL. Řešíme posty brankářů pro A i B tým.

SOKOL HOSTOUŇ (skupina A, 10. místo, 35 bodů)

Jiří Hondl, předseda: Chtěli bychom navázat na jarní část minulé sezony, kdy se nám dařilo herně a taktéž výsledkově. V nové sezoně bychom chtěli v tomto trendu pokračovat a nadále se ještě více herně zlepšovat. Přípravné zápasy nám ukázaly potenciál, který pro tento záměr v mužstvu máme. Zůstáváme i nadále u naší strategie práce s mladými hráči. Jestliže jsme v minulé sezoně úspěšně bojovali o udržení příslušnosti ke třetí lize, tak v té nadcházející je cílem se pohybovat někde v klidném středu tabulky. Jdeme sezonu od sezony za našimi cíli postupnými kroky. Pokud se bude vše dařit, vrchol současného mužstva by měl nastat až následující rok, kde bychom rádi byli součástí předních mužstev soutěže. Rádi bychom také položili základ dlouhodobější spolupráce s některým z klubů v nižší soutěži.

FK DUKLA PRAHA B (skupina A, 10. místo, 39 bodů ve sk. B)

Aleš Majer, trenér: Náš tým má pochopitelně hlavně výchovný smysl, ale samozřejmě bychom se po přeřazení do druhé skupiny ČFL opět rádi pohybovali v horní polovině. Během letní přestávky jsme obměnili prakticky polovinu týmu. Hráči se posunuli dál a naopak k nám přišli dorostenci, aby nasbírali další zkušenosti a posunuli se v kariéře.

BOHEMIANS PRAHA 1905 B (skupina A, 12. místo, 38 bodů ve sk. B)

Dalibor Slezák, trenér: Nadále budeme chtít vychovávat mladé hráče, rádi bychom byli v tabulce o něco výše než minulou sezonu. V týmu již nepokračují Vojtěch Hlinák s Pavlem Jirsou. Zpět do Táborska se vrátil Pavel Stupka. Záložník Lukáš Musil se vrátil z hostování v Jihlavě, ovšem v těchto dnech absolvuje zkoušku v kádru Příbrami.

POVLTAVSKÁ FA (skupina A, 14. místo, 24 bodů)

Karel Holešta, sportovní manažer: Rádi bychom se vyhnuli bojům o záchranu, ale víme, že to bude těžké. ČFL je náročná soutěž. Trenéři sice tým kvalitně připravují, ale stejně tak pracují i naši soupeři. Hodně důležitý bude vstup do soutěže, kdy v neděli 7. srpna hrajeme doma se Sokolem Hostouň. V A-mužstvu dochází k určité hráčské obměně, dá se říct i omlazení. Skončili dva nejzkušenější Láďa Volešák (Hradištko) a Štěpán Kučera (Zbraslav). Dále Ondra Bicenc (Písek), Šimon Těžký (?), Lukáš Vašák (Dobříš), Kyrylo Nazarenko (Benešov), Jan Kubr (?). Co se týče příchodů, máme rozjednánu řadu zajímavých hráčů, na kterých jsme během léta intenzivně pracovali. Mohu zatím oznámit pouze příchod Denise Budínského z Příbrami, o kterého jsme hodně stáli.

SK ZÁPY (skupina B, minule 1. místo, 59 bodů)

Michal Mašek, manažer: Chceme znovu vyhrát soutěž. Loni se nám to poprvé v historii povedlo, ale nepovedlo se vyhrát baráž. Ač jsme nemohli postoupit, vítězství v baráži bereme jako cíl, který před námi zůstává, abychom ČFL vyhráli kompletně. Změny v kádru? Odešel dlouholetý kapitán Martin Jelínek, ač jsme ho přemlouvali, chtěl se věnovat podnikání a rodině. Kvůli dojíždění i Petr Putz, který to měl dalekoa nechce už hrát nějaký vyšší fotbal. Benešovem nám byl ukraden, jak já s oblibou volným přestupům říkám, Matoušek. Hostování skončilo Mikorovi z Chrudimi. Přišel útočník Dočekal z Hostouně, Pardubský z Brozan, dotahujeme příchod Kocourka z Varnsdorfu. Máme i nějaké další hráče na zkoušce, u nich ještě nejsme rozhodnutí.

TJ SLOVAN VELVARY (skupina B, 7. místo, 45 bodů)

David Vedral, předseda: Vzhledem k tomu, že do naší skupiny byly nalosovány oba velmi silné celky, které sestoupily z druhé ligy, tedy Ústí nad Labem a Žižkov, to bude s naším původním plánem být do třetího místa asi složitější. Nicméně kolem čtvrtého pátého místa bychom se mohli pohybovat, hlavně pak chceme bavit sebe i diváky pěkným fotbalem. Udělali jsme změnu na postu trenéra, kde jinak úspěšného Pavla Janečka vystřídal Zdeněk Hašek. Nebyli jsme s trenérem nespokojeni, ale chtěli jsme to někam posunout. Kádr se také změnil, ale udrželi jsme Láďu Vopata, o něhož měla konkurence velký zájem, ale byl pro nás prioritou. Odešli brankář Jan Šťovíček, který se pere na Dukle o post jedničky, Jaroslav Kafka do Kladna a na odchodu je Jan Pek. Přišli brankáři David Němec z Ústí, Jakub Štefan z Dukly, odsud ještě stoper Lukáš Březina, Daniel Richter ze Žižkova, Filip Novotný ze Slaného a Duong Thung se vrátil z Vltavínu.

FK MLADÁ BOLESLAV B (skupina B, 11. místo, 39 bodů)

Pavel Malura, trenér: Cíle vyplývají z filozofie naší akademie a klubu. Tím hlavním je vyprofilovat z kádru další hráče pro áčko, případně pro jiné profesionální týmy s patřičným finančním efektem. Už teď byl po relativně dobrém závěru jara o některé zájem. Chtěli bychom jejich vývoj dokončit a posunout je dál. Druhý stejně důležitý cíl je umožnit mladým hráčům z kádru A-týmu odpovídající herní vytížení a zpětnou vazbu z výkonů v soutěžních utkáních. Co se týká výsledků, rádi bychom navázali na solidní závěr a střed jarní části a předváděli podobné výkony i zisky.

Loňský kádr opustili prakticky všichni hráči starší jednadvaceti let: David Komárek – Benátky, Tomáš Majer – Přepeře, Martin Bejbl – Nový Zéland. Do kádru A-týmu se přesunuli Ladislav Dufek a Matyáš Coňk. Přišli velmi nadějní kluci z loňské U19 Jaroslav Brejcha, Jan Vostřel, Petr Hradec, Tobiáš Gregor, Adam Kőnig, Patrik Dohalský, David Kořán a Pavel Karmazín. Po doléčení zranění se k nim přidá Jakub Vlček. Do Benátek pak odchází loňský dorostenec Vojta Holakovský. Pracujeme na příchodu ještě jednoho útočníka, jenž splňuje kritéria, aby se v budoucnu prosadil v první lize.

SK BENEŠOV (skupina B, 11. místo, 34 bodů ve sk. A)

Vasil Boev, trenér: Hlavním cílem je nesestoupit. Není jednoduché ani příjemné se takhle přenastavit na jinou skupinu. Nic s tím ale neuděláme. Myslím si, že tam jsou těžší týmy a některé z nich mají postoupit do druhé ligy. Příchody: Marek Radimský (Amira Praha), Milan Matoušek (Zápy), Ondřej Kubiš (Český Brod), Kyrylo Nazarenko (Povltavská FA), Lukáš Maršoun (Nespeky), Milan Konopásek (Sparta Praha). Odchody: Dominik Pedro (Poříčí nad Sázavou), Tomáš Síkora, Richard Kalod (Vestec).

SK SPARTA KOLÍN (skupina B, nováček – postup z divize)

Petr Pavlík, trenér: Cíle? Jsme nováček, takže to bude takové klišé. Nemít sestupové starosti a hrát atraktivní fotbal dopředu. A vždycky dát o gól víc než soupeř. Změny v kádru: Odešli Vácha se Šindelářem do Velimi a Valenta do Písku. Na zvýšení konkurence do zadních řad přišel stoper Neuberg z Průhonic, dále se podařilo získat do zálohy Mansfelda z Benátek a Šnajdra z Vltavínu.

FK VIKTORIA ŽIŽKOV (skupina B, sestup z FNL)

Václav Kotal, trenér: Všichni chceme Viktorku vrátit do druhé ligy. Klub zachoval druholigové podmínky, což jsou všechno spojité nádoby, podmínky takovému plánu musí odpovídat. S přístupem všech hráčů jsem opravdu spokojený. Příchody: Michal Petráň, Václav Prošek, Milan Jirásek, David Štrombach, David Klusák, Jaroslav Tregler. Odchody: Aggoun, Beso, Bezdička, Fawzy, Gabriel, Halouska, Kopičár, Mido, Nabiyev, Novák, Osmančík, Petrlák, Reteno, Sakala, Soungole