Kouč Slovanu Zdeněk Hašek si výsledku cenil, porážet Vltavín není věc snadná. „Říkám jim Sparta C, většina hráčů letenským klubem prošla a je to znát. Navíc jsme hráli na malé umělce na Zličíně, což se hodí vzhledem k prvnímu mistráku, který odehrajeme s Benešovem nejspíš na umělce naší, a ta je také menší,“ kvitoval trenér.

Jeho tým prohrával poté, co Ital Maione, jenž to na Zličíně velmi dobře znát (hrál tady) zakončil rychlou akci pěknou střelou a brankáři Grumanovi se nepovedlo míč vyrazit o kousek víc. Ale rychle vyrovnal Havránek, také po rychlé akci s kolmými přihrávkami.

Rozhodnutí přišlo ke konci po rohovém kopu, kdy se prosadil hlavou Šustr a trenér měl speciální důvod k pochvale: „V pátek jsem klukům řekl na tréninku, ať si nacvičí nějakou standardku sami a že jestli se jim povede z ní v sobotu skórovat, tak je celý rok nechám se připravovat samotné. Stalo se, takže od teď trénují standardky sami,“ smál se Zdeněk Hašek.

Zvážněl při hodnocení uvažovaných zahraničních posil. Hodně se líbili oba korejští borci Jim Kim a Kim Dongha a oba si vysloužili dohodu s Velvary na celé jaro. Záleží však na tom, jak se povedou vyřešit papírové náležitosti. Jednat se bude také o Kristiánu Majidovi z Motorletu (prošel Příbramí B, Libiší, Povltavskou, Hořovicemi a také Zličínem). Naopak ex-rakovnický Nyianco Bleck neuspěl, bude si hledat místo dál.

Příští sobotu se Velvary představí v Rynholci, kde se jim postaví v generálce před startem ČFL celek Hostouně.

Vltavín Praha – Velvary 1:2 (1:1). Branky: 34. Maione – 40. Havránek, 79. Šustr.

Velvary (I. pol.): Gruman – Valenta, Rubeš, Bleck – Novotný, Duong, Majid, Havránek, Schneider – Šlegl – Svoboda.

Velvary (II. pol.): Šfefan – Jim Kim, Drozda, Chábera – Šimkovský, Richter, Šustr, Kott, Březina – Kim Dongha, Vopat.